English

“Jam sëmurë”- Akuzohet si pjesë e grupit kriminal, GJKKO pranon kërkesën e Breçanit

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gjykata e Posaçme kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar (GJKKO) ka pranuar kërkesën e avokatëve të Erzen Breçanit për të kryer ekspertizë mjekësore.

- Advertisement -

Ky vendim vjen pasi avokatët e tij prentedojnë se klienti i tyre ka probleme me zemrën dhe qëndrimi në qelinë e paraburgimit i rrezikon jetën.

Seanca e radhës u shty për ditën e premte, ku do paraqiten dy mjekët që do kryejne akt ekspertimin.

Avokatët e Breçanit kërkojnë ndryshim të masës së sigurisë për shkak të gjendjes shëndetësore. Ndërkohë vetë Breçani prej disa ditësh ndodhet i shtruar në spitalin e burgut.

Kujtojmë se Breçani u arrestua pas zbërthimit të bisedave në aplikacionin “Sky”, ku rezultonte se ai diskutonte me eksponentë të krimit të organizuar, për disa ngjarje kriminale.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?