“Janë 100 persona aty”- qytetari turk shpërthen ndaj qeverisë: Kishin 20 vjet që…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kamera e Euronews Albania ishte këtë të mërkurë pranë rrënojave të një pallati të shembur në Adana, ku dyshohet se kanë humbur jetën 100 persona.

Në një intervistë të dhënë për gazetarin Ardit Hoxha, një qytetar turk shprehu zhgënjimin e madh ndaj qeverisë dhe autoriteteve. Ai tha se qeveria kishte më shumë se dy dekada kohë që t’i kontrollonte të gjitha banesat që ishin jashtë standardeve.

“Ndoshta kjo ndërtesë është e ndërtuar jashtë standardeve. Por qeveria jonë kishte të gjithë kohën e nevojshme, më shumë se 2 dekada, që të shihte nëse këto ndërtesa janë në standarde. I kërkoj ndjesë të gjithë njerëzve që i kam besuar qeverisë time”, tha qytetari.

- Advertisement -

Ai shtoi se kanë frikë të kthehet në shtëpi dhe se po jeton në rrugë në mes të të ftohtit.

“Ne jemi këtu, kemi frikë të shkojmë në shtëpi. Kemi marrë batanije për tu ngrohur. Banesa është në gjendje të mirë, por ne kemi frikë të kthehemi. Nuk e dimë nëse mund të kthehemi apo jo në banesat tona. Njoh shumë njerëz të kësaj lagjeje. Njoh njerëz që kanë të afërmit aty në ato rrënoja. Në fillim mendohej për 100 persona që kanë qenë brenda asaj ndërtese, shumicën prek tyre e kanë nxjerrë, por fatkeqësisht kanë qenë të vdekur”, tha qytetari turk.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

TË FUNDIT

Tentuan të nxirrnin mbi 20 mijë euro nga Shqipëria, procedohen 2 persona në Kakavijë

Dy persona në Kakavijë janë proceduar penalisht pasi tentuan të kalonin 20.520 euro dhe 100 dollarë të padeklaruara jashtë Shqipërisë. Personat janë Dh. H., 47...

Kritika e Spahiut: Pse u shkel ligji, polici hero nuk u varros me flamurin e Kosovës

Studiuesi Nexhmedin Spahiu ka kritikuar qeverinë e Kosovës për ceremoninë e varrimit të heroit Afrim Bunjaku, i cili humbi jetën gjatë përplasjes së armatosur...

Elbasan/ Të rinjtë preferojnë shkollat profesionale, orientohen nga tregu i punës

Teksa tregu i punës në Shqipëri vuan mungesën e specialistëve dhe profesionistëve në disa fusha, kërkesa për arsimin profesional është rritur ndjeshëm. Në Elbasan,...

Sveçla publikon pamjet e supervilës së Radoiçiç: Pablo Escobar, jo luftëtar lirie

Ministri i Brendshëm i Kosovës, Xhelal Sveçla ka publikuar pamje nga brenda vilës superluksoze të Milan Rodoiçiç, që u kontrollua nga policia e Kosovës...

Peshkonin me mjete të ndaluara në liqenin e Shkodrës, procedohen dy persona

Pas patrullimeve të vazhdueshme në liqenin e Shkodrës, policia zbuloi 2 raste të tjera të peshkimit me mjete të ndaluara, mekanizma elektrikë. Dy personat E....

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×