English

“Kam 7 motra dhe 6 vëllezër”, indoneziani: Jam i vetmi në familje që kam studiuar

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kim  Anpas Tohir Maulana është një personazh shumë interesant nga Indonezia dhe ka 2 vite që jeton në Shqipëri. Ai është student për degën anglisht. Ka zgjedhur vendin tonë sepse i pëlqen shumë që të njohë kulturën shqiptare.

- Advertisement -

Më përpara se të vinte këtu Kim, kishte menduar se Europa ishte vend i egër por i ndodhi krejt e kundërta sidomos me popullin shqiptar.

I ftuar në “Good Morning Albanians”, Kim zbuloi pak më shumë rreth familjes së tij. Ai ka 7 motra dhe gjashtë vëllezër dhe në familjen me 14 fëmijë, ai është i vetmi që ka studiuar.

“Unë kam shtatë motra dhe gjashtë vëllezër. Jemi 14 fëmijë. Nga 14 fëmijët vetëm unë jam diplomuar, vetëm unë e kam bërë shkollën, të tjerët nuk kanë mësuar. 5 nga motrat e mia janë martuar. Babai im është 62 vjeç, ndërsa mamaja ime është 54 vjeç. Unë jam 23 vjeç. nëna ime është bërë nënë kur ka qenë 16-17 vjeçe”,-tha indoneziani.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?