Kam pasur takim me zyrtarë të lartë të ambasadës amerikane, thotë Këlliçi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i Partisë Demokratike, Belind Këlliçi thotë se rezultati i 6 marsit ka ndryshuar të gjitha balancat.

Me këtë ai iu referua qëndrimit të SHBA ndaj Komisionit të Rithemelimit, duke shtuar se ka pasur takime me zyrtarë amerikanë dhe ambasadorë të QUINT-it.

“Javën e shkuar kam qenë në takim me zyrtarë të lartë të ambasadës amerikane si deputet i PD dhe anëtar i Komisionit të Rithemelimit. Ditën e sotme kam qenë në takim me një prej ambasadorëve të QUINT-it. Pasnesër janë në darkë me një ambasador të rëndësishëm në vendin tonë”, tha deputeti demokrat.

- Advertisement -

Sipas tij situata ka ndryshuar pas zgjedhjeve të pjesshme lokale pasi gjatë tre muajve nuk ka pasur takime të tilla.

“Vetëm para pak ditësh, kam mirëpritur një delegacion të të rinjve republikanë në SHBA së bashku me tre nga drejtuesit kryesorë”, tha Këlliçi.

Deputeti demokrat u shpreh se ndonëse ka pasur aludime se do t’u hiqeshin vizat, ai u shpreh se shpejti do të vizitojë Floridën ku do të marrë pjesë në një aktivitet të Republikanëve.


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

TË FUNDIT

Debati për minoritetet, largohet nga emisioni sekretari i Omonias

Tema e vetos së Greqisë dhe betimit të Fredi Belerit si kryetar i Bashkisë së Himarës është shoqëruar me debate në emisionin “Review” në...

“Nuk vendosim ne çfarë bën Greqia”, Xhomaka thirrje Ramës: Zgjidhni çështjen Beleri

Nënkryetari i OMONIA-s Jorgo Xhomaka, i ftuar në emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton e Shqipërisë ndaj Greqisë. Ai theksoi se duan zgjidhjen...

Bido sqaron pse Greqia e ka të pamundur të vendosë veto: Autogol, nuk ka aleatë

Ardit Bido, drejtor i Arkivave të Shqipërisë është shprehur se nuk e beson që Greqia do të vendosë veto ndaj vendit tonë, pasi për...

Veto e Greqisë, gazetari: Të dyja palët janë futur në llogore, Athina bëri presion

Gazetari Artur Bibe, në një intervistë për emisionin “Review” në Euronews Albania, foli në lidhje me veton që Greqia ka thënë që do i...

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×