“Kandidimi, nder dhe vlerësim!” Besjan Ajazi: Mbështetjen e PS do ta kthej në punë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti socialist  Besjan Ajazi do të lërë të hënën mandatin e deputetit në mënyrë që të vazhdojë punën e tij për fushatën elektorale. Ajazi është propozuar nga Damian Gjiknuari për të qenë kandidati i Partisë Socialiste për Gramshin.

këtë propozim, Ajazi i ftuar në Euronews Albania tha se e ka mirëpritur dhe se e ka quajtur një propozim që e ka nderuar dhe e ka vlerësuar. Ai ka shtuar gjithashtu se është i gatshëm të kontribuojë në qytetin e tij në çdo lloj detyre që do i ofrohet.

“Unë kam dëshirë dhe do kem dëshirë deri në fund të kontribuoj për qytetin tim. Në çfarëdolloj detyre që do më kërkohet. Nuk ka qenë kërkesë e imja, ka qenë drejtuesi politik i cili pas shumë konsultave më propozoi që të isha pjesë e ekipit të kandidatëve të qarkut të Elbasanit dhe më konkretisht kandidati i Partisë Socialiste për bashkinë e Gramshit.

- Advertisement -

Nuk ka të bëjë me ndonjë kërkesë timen specifike, por jam dhe  do të jem gjithmonë gati për të dhënë kontributin tim, gjithçka që unë kam dhe përfaqësoj për qytetin e Gramshit. Këto janë propozime të nderuara. Patjetër që e kam pritur shumë mirë, është përgjegjësi dhe vlerësim i madh. Bazës socialiste këtu në Gramsh do ia përkthejë në punë 24 orarëshe duke i ndejtur çdo problemi dhe shqetësimi në kokë”, tha për Euronews Albania Besjan Ajazi.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Jorida Tabaku dorëhiqet nga postet partiake, ç’ndodhi në mbledhjen e Kryesisë së PD

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e mbajtur ditën e martë e cila nisi rreth orës 18:00 pasdite e përfundoi pas mesnatës është shoqëruar...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen e zgjedhjeve për...

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

TË FUNDIT

Jorida Tabaku dorëhiqet nga postet partiake, ç’ndodhi në mbledhjen e Kryesisë së PD

Mbledhja e Kryesisë së Partisë Demokratike e mbajtur ditën e martë e cila nisi rreth orës 18:00 pasdite e përfundoi pas mesnatës është shoqëruar...

Kryesia e PD merr vendimin, caktohet data e zgjedhjes së kryetarit të ri

Në mbledhjen e Kryesisë së Partisë Demokratike të mbajtur me 6 qershor 2023, Kryesia vendosi hapjen e procesit zgjedhor dhe mbajtjen e zgjedhjeve për...

BE paralajmëron për rënie të solidaritetit për refugjatët ukrainas

Pavarësisht pritjes së ngrohtë që u është dhënë miliona refugjatëve nga Ukraina në Bashkimin Evropian që nga nisja e pushtimit rus, zyrtarët e BE-së...

Vishaj: U derdhën thasë me lekë, punëtorët e administratës po japin dorëheqje se…

Avokati Saimir Vishaj tha në emisionin Now në Euronews Albania se nëse në rastin e bashkisë Durrës kemi një vepër penale të kryer në...

Andi Bushati: Loja e fjalëve që bëri Edi Rama sot për të mos thënë asgjë për Dakon

Analisti Andi Bushati tha në “Now me Erla Mëhillin” se në fjalimin e tij ku kryeministri Rama u duk se komentoi arrestimin e Dakos...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×