‘Kanë dështuar politikat e emigracionit’, emigranti shqiptar: Do protestojmë sërish

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Emigranti shqiptar që jeton në Angli Enkeleid Omi, në një intervistë për Euronews Albania, theksoi se ditën e djeshme përveç festës që u organizua në Londër, pati dhe protestë kundër Ministrisë së Brendshme atje.

Ndër të tjera ai theksoi se ditën e djeshme qindra shqiptarë u mblodhën për të festuar festën e flamurit.

“28 nëntori ka disa vite që organizohet nga një grup të rinjsh në Londër. Festës i është bashkuar dhe organizimi i një tubimi kundër Ministrisë së Brendshme të Anglisë, veçanërisht kundër sekretares. Nuk dimë se si ta quajmë, protestë apo festë.

- Advertisement -

Qëllimi i parë ka qenë festimi i 28 nëntorit, pavarësisht  se këtë vit është organizuar dhe protestë brenda manifestimit. Ka qenë festë dhe protestë. Dje dhe vazhdimi i protestës që është bërë me 12 nëntor. Dje ishte një numër i madh shqiptarësh tek syri i Londrës.

Jemi bashkuar me grupimin që ka disa vjet që organizojnë festën për 28 nëntorin”- tha ndër të tjera ai.

Në lidhje me ligjin e Britanisë për azilkërkuesit shqiptarë, ai theksoi se do bëjnë sërish protestë para Ministrisë së Brendshme së Britanisë.

“Të shtunën që vjen kemi  një takim. Do të bëjmë një protestë, jashtë ministrisë së brendshme. Të shohim kur fillojnë pushimet që të ketë sa më shumë njerëz. Kanë dështuar politikat e emigracionit në Britani. Është diçka e paimagjinueshme se si po luftohen emigrantët është e paimagjinueshme. Vetëm për shqiptarët kanë një perceptim negativ e jo për të tjerët.”- theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

TË FUNDIT

“Gjatë pandemisë pija 4 shishe verë, më pas vendosa të lë alkoolin”, rrëfehet Adele

Këngëtarja Adele ka treguar se ka pinte katër shishe verë para se të vinte dreka gjatë kohës së pandemisë. Sipas këngëtares gjatë kohës së...

Italia ndalon ushqimin sintetik, Meloni mbështet propozimin: Mbron fermerët

Qeveria e djathtë e Italisë ka mbështetur një draft që ndalon mishin e prodhuar në laborator dhe ushqimet e tjera sintetike, me qëllim mbrojtjen...

“Ku do i gjesh paratë për fushatë?”, Bushati-Këlliçit: Trego se ku i merr

Andi Bushati e pyeti kandidatin për Bashkinë e Tiranës Belind Këlliçi se nga i merr ai paratë për fushatën duke qenë se si Parti...

Ministri i Jashtëm iranian në Moskë, bisedime me Lavrovin për programin bërthamor

Ministri i Jashtëm iranian, Hossein Amir-Abdollahian mbërriti në Moskë mbrëmjen e së martës, për një vizitë zyrtare. Amir-Abdollahian dhe delegacioni i tij u prit në...

Shefi i Wagner: Beteja për Bahmutin na ka shkaktuar dëme të rënda

Yevgeny Prigozhin, kreu i grupit mercenar rus, Wagner, tha më 29 mars se luftimet për qytetin ukrainas të Bakhmutit kanë shkaktuar dëme të rënda...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×