English

“Kanë pushuar luftimet në Gaza”, shqiptari nga Izraeli tregon ç’po ndodh…

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Sandër Pisha. shqiptari i cili jeton në Izrael, tha në një intervistë për “Good Morning Albanians” në Euronews Albania se luftimet në Gaza thuajse kanë pushuar.

- Advertisement -

Sipas tij, me anë të lejimit të hyrjes së ndihmave humanitare Izraeli ka arritur të zbusë pak tensionet, megjithatë situata vijon të jetë e vështirë.

“Luftimet në Gaza thuajse kanë pushuar kanë ngelur vetëm një kontingjent shumë i vogël i ushtrisë izraelitë të cilët e kanë ndarë Gazën në dy pjesë dhe nuk lejon kalimin e popullsisë nga pjesa e jugut për në veri.

Izraeli është munduar të zbusë situatën duke lejuar hyrjen e ndihmave humanitare dhe të ulës pak tensionet. Megjithatë unë mendoj se situata atje është shumë kritike. Njerëzit atje përdoren si mburojë për Hamasin, njësoj si po përdoren edhe pengjet, pasi ata duan të shpëtojnë veten. Ndërkohë pritet për një marrëveshje për lirimin e pengjeve”,-tha Sandër Pisha.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?