Kaos në Kuvend| Opozita bllokon foltoren, Balla: 5 minuta pushim të qetësohen

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Seanca plenare e kësaj të enjteje u shoqërua me debate të ashpra në lidhje me kërkesën e SPAK për arrestimin e Arben Ahmetaj. Opozita kërkoi që seanca për shqyrtimin e kërkesës së arrestimit të Ahmetaj të mbahej këtë të enjte, ndërkohë që maxhoranca tha se nuk do të ketë ndryshim të rendit të ditës dhe se seanca për Ahmetajn do të mbahet të hënën në orën 17:00.

Deputetët e partisë Demokratike bllokuan foltoren e Kuvendit dhe deklaruan se nuk do të ketë seancë normale pa ardhur kryeministri Rama të japë llogari për Ahmetajn.

Nga ana tjetër kreu i grupit parplamentar socialist Taulant Balla, kërkoi 5 minuta pushim që debutetët të qetësohen dhe të vijohet me raportin e kryekomisionerit Celibashi për zgjedhjet e 6 Marsit.

- Advertisement -

“Sot Kuvendi ka të parashikuar një debat të rëndësishëm për raportin e komisoinerit për zgjedhjet. Unë e kuptoj se kur vjen fjala për zgjedhjet këta nuk bëjnë dot debat edhe pse do ishte mirë që dhe për shqetësimet që kanë ngritur copat e opozitës të bëhej një diskutim siç duhej për raportin e vitit 2022 ku kemi patur zgjedhjet e 6 marsit. Ju debat për zgjedhjet nuk bëni dot se ia keni marrë dorën nga humbja në humbje. Me qëllim rikthimin e seancës në normalitet dhe zhvillimin e një debati normal për zgjedhjet i kërkoj Kryetares së Kuvendit 5 minuta pushim. Deputetët të qetësohen dhe komisioneri Celibashi të bëhet gati për raportim”, tha Balla.

Për të ndjekur kanalin e youtube të Euronews Albania KLIKO KËTU! 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

TË FUNDIT

Dritan Goxhaj padit Ulsi Manjën në SPAK/ Ja për çfarë e akuzon ministrin

Ish-luftëtari i UÇK-së Dritan Goxhaj ishte këtë të shtunë në një intervistë për Euronews Albania ku zbuloi edhe arsyen se përse ka ngritur padi...

SPAK njoftim zyrtar për urdhër-arrestet e lëshuara për inceneratorin e Tiranës

Prokuroria e Posaçme Kundër Korrupsionit lëshoi 15 urdhër-arreste për inceneratorin e Tiranës. Masat e sigurisë janë në ekzekutim e sipër dhe në mesin e...

Deputetja britanike: Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë, të përballet me drejtësinë

Deputetja britanike, Alicia Kearns, ka kërkuar që Milan Radoiçiçi të ekstradohet në Kosovë. Radoiçiçi dyshohet se qëndron prapa agresionit në veri të Kosovës më...

Vrasja e mësuesit në Francë, 6 adoleshentë dënohen për krimin makabër

Gjashtë adoleshentë janë dënuar në lidhje me ngjarjet që çuan në prerjen e kokës së mësuesit të tyre Samuel Paty në vitin 2020, në...

Tentoi t’u kalonte kufirin grek 4 emigrantëve, kapet 38-vjeçari nga Banglandeshi

Një 38-vjeçar nga Banglandeshi, banues në Kamzë është arrestuar pasi u kap nga policia e Gjirokastrës ndërsa tentoi t’u kalonte kufirin me Greqinë 4...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×