English

Karnavalet e Shkodrës/ Spiropali shfaqet me maskë dhe e veshur me të bardha

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Karnavalet e Shkodrës kanë hapur siparin këtë të premte, me aktivitete të shumta të cilat nisën që prej orës 10 të mëngjesit dhe po vazhdojnë edhe në mbrëmje.

- Advertisement -

Qindra qytetarë festuan në rrugët e qytetit me maska veneciane dhe kostume shumëngjyrëshe, e mes tyre u vu re edhe ministrja e shtetit për marrëdhëniet me parlamentin Elisa Spiropali.

Ajo ka zgjedhur që për karnavale të vishet e të maskohet e gjitha me të bardha.

 

Zbukurimet shumëngjyrëshe nuk munguan në rrugët dhe sheshet e qytetit.

Festa në kryeqendrën e Veriut që pritet të zgjasë 3 ditë dhe finalizohet ditën e diel me djegien e dordolecit që simbolizon djegien e së keqes.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×