Kasapi: Vendosa të marr patentën kur isha 55 vjeç, ja çfarë më thanë familjarët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Mikel Paçuku, me profesion kasap, vendosi të merrte patentën kur ishte 55-vjeç.

Në emisionin “Good Morning Albanians” në Euronews Albania, Paçuku u shpreh se patenta është e domosdoshme për të gjitha moshat.

Paçuku shtoi se fëmijët i thonin që të gjithë kishin makinë, ndaj duhet ta kishte edhe ai një të tillë.

- Advertisement -

“Fillimisht, qejfin e kisha dhe frikën e kisha. Tani jam i lirshëm, është e domosdoshme për çdo lloj moshe. Mua më kanë thënë; vetëm me qetësi dhe të lexosh, nuk ka gjë që nuk mësohesh. 55 vjeç.

Edhe kurbeti jashtë ka ndikuar, mundësitë ekonomike të familjes time, kam 5 fëmijë, edhe makina ka shpenzime. Fëmijët më bëntë dhuratë makinë për ditëlindje. Fëmijët thonin; babi të gjithë kanë makinë, ti pse nuk ke?”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Çekia dhe Poloni rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Bie besimi te ndërtimi, BSH: Treguesi i ndjesisë ekonomike u ul në shtator

Raporti periodik që nxjerr Banka e Shqipërisë, për vrojtimin e besimit të bizneseve dhe konsumatorëve, tregon se pritshmëritë për ekonominë ranë me 2.4 pikë,...

TË FUNDIT

Çekia dhe Poloni rrisin kontrollet në kufi me Sllovakinë për shkak të emigrantëve

Republika e Çekisë dhe Polonia kanë ndërmarrë veprime të bashkërenduara më 3 tetor për rritjen e kontrolleve përgjatë kufijve të tyre me Sllovakinë, për...

Makina përplas 12-vjeçarin, largohet nga vendi i ngjarjes

Një aksident ka ndodhur, rreth orës 13:30, në aksin rrugor Fushë Krujë-Kamëz, ku një automjet ka përplasur një fëmijë të mitur të moshës 12-vjeçare. Policia...

Bie besimi te ndërtimi, BSH: Treguesi i ndjesisë ekonomike u ul në shtator

Raporti periodik që nxjerr Banka e Shqipërisë, për vrojtimin e besimit të bizneseve dhe konsumatorëve, tregon se pritshmëritë për ekonominë ranë me 2.4 pikë,...

Molliqaj: Të kthehet diskutimi në një proces tjetër, si ripërcaktimi i kufijve

Kryetari i PSD-së Dardan Molliqaj ishte këtë të mërkurë i ftuar në Euronews Albania ku dha edhe një mesazh për kryeministrin e Kosovës, Albin...

Kreu i Komunës së Preshevës: Jemi në gojën e ujkut, po na sulmojnë, jemi shënjestra

Kreu i Komunës së Preshevës Shqipërim Arifi është shprehur se Kosova duhet të jetë në mbështetje të tyre. Në një intervistë për Euronews Albania, ai...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×