“Ke opinione jo fakte”, Martin Leka-Balliut: Formula e Ramës për të fituar Shkodrën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Martin Leka, i ftuar në “Now” në Euronews Albania i tha ish-deputetit Balliu, se ai nuk po flet me fakte por me opinione lidhur me humbjen e thellë të Partisë Demokratike, në zgjedhjet vendore të 14 majit.

Ai tha se Shkodrën nuk e fitoi Rama, por e humbi partia demokratike dhe koalicioni Bashkë Fitojmë, pasi Rama u vuri përballë një kandiatë të cilin nuk mund ta sulmonin.

“Unë mendoj se të gjitha këto që thatë janë më shumë opinione4 se fakte. Që të çlirohet Partia demokratike nga gjithë ankthi i madh që ka për Edi Ramën, në mendimin tim, Shkodrën nuk e ka fituar Edi Rama dhe as e majta, por e ka humbur Partia Demokratike dhe koalicioni Bashkë Fitojmë.

- Advertisement -

Edi Rama tregoi se mënyra e vetme për të fituar bastionin e vetëm historik, ishte duke gjetur një person të djathtë, njeri teknik, që ka punuar edhe në qeverisjen Berisha, i cili  nuk tha asnjë fjalë për kandidatin Benet Beci, nuk e sulmoi pasi nuk kishte si ta sulmonte. Te profile I këtij kandidati Edi Rama gjeti njeriun më perfekt”,-tha Martin Leka.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

TË FUNDIT

Vuçiç: Marrëveshja e Ohrit mund të jetë kusht për anëtarësim të Serbisë në BE

Presidenti serb, Aleksandër Vuçiç, ka thënë të mërkurën se ka mundësi që Marrëveshja e Ohrit mund të bëhet pjesë e negociatave të kapitullit 35...

Dodik del para gjykatës, shpërfilli vendimet e përfaqësuesit ndëkombëtar Schmidt

Lideri i serbëve në Bosnje-Hercegovinë, Millorad Dodik, ka dalë të mërkurën para gjykatës, në nisje të procesit gjyqësor kundër tij, lidhur me refuzimin e...

Këshilli i Ministrave miraton projektligjin për dhënien e amnistisë, kush përfiton

Ditën e sotme në mbledhjen e Këshillit të Ministrave është votuar projektligji për dhënien e amnistisë. Lajmin e bëri të ditur ministri i Drejtësisë, Ulsi...

Njihej si krahu i djathtë i Rexhepit, kush është Remzi Azemi që u prangos për vrasje

Të tjera detaje kanë dalë lidhur me shtetasin Remzi Azemi, i arrestuar ditën e sotme në Maqedoninë e Veriut, pasi akuzohet për vrasjen e...

Futbollist shqiptar në akademinë e PSG. Anersi Vaka rrëfen ëndrrën e tij…

Të luash në një skuadër evropiane është ëndrra e çdo të riu shqiptar që është rritur me pasionin për futbollin. Njëri prej tyre është...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×