English

Këmbimi valutor, si qëndron leku sot në raport me monedhat e huaja

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Dollari amerikan këtë të enjte më 6 qershor blihet me 91.8 lekë dhe shitet me 92.7 lekë.

- Advertisement -

Monedha europiane euro vijon të qëndrojë në nivele të ulëta, ajo blihet me 100.0 dhe shitet me 100.7 lekë.

Paundi britanik blihet me 117.1 dhe shitet me 118.0 lekë.

Ndërkaq, franga zvicerane këtë të premte blihet me 102.3 dhe shitet me 103.2.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?