English

Kërcënimi i gjyqtares në Tiranë, mblidhet Komisioni për Mbrojtjen e Magjistratëve

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në Këshillin e Lartë Gjyqësor zhvillohet mbledhja e Komisionit për Mbrojtjen e Magjistratëve pas kërcënimit të gjyqtares së Tiranës Arnisa Këlliçi.

- Advertisement -

Përfaqësues të KLGJ, Ministrisë së Drejtësisë dhe Ministrisë së Brendshme diskutojnë për vendimmarrjen për kërkesën që ka bërë Këlliçi për mbrojtje të posaçme.

Këlliçi ka bërë denoncim edhe në Policinë e Tiranës teksa kjo e fundit e ka marrë në mbrojtje menjëherë atë, familjen dhe banesën.

Ndërkohë që nëse miratohet kërkesa për mbrojtje të posaçme do ti ofrohet siguri nga Garda e Republikës deri në një vendimmarrje të dytë nga Komisioni.

Kallëzimi dhe kërkesa erdhi me pretendimet e gjyqtares Arnisa Këlliçi se ishte kërcënuar përmes një letre. Letra përmbante të dhëna kërcënuese për magjistraten dhe familjen, ku përmendeshin edhe fëmijët e saj.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?