Kërcënon Berisha: Për tre minuta do jemi në sallë, nëse gjykata vendos sipas Ramës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i Partisë Demokratike Sali Berisha kërcënoi me një gjuhë të drejtpërdrejtë kryeministrin Rama dhe kreun e Grupit Parlamentar Taulant Balla se do të mbajnë përgjegjësi personale nëse ndikojnë në vendimin e gjykatës për vulën e PD-së.

Berisha tha se nëse në 3 mars gjykata vendos sipas udhëzimeve të maxhorancës, për tre minuta protestuesit do të jenë në sallën e paralmentit.

“Taulant Balla bëre mirë qe e the tani në parlament, Edi Rama dhe ti do jeni përgjgjës personal dhe nuk ka forcë që t’u mbrojë, lerini këta që keni vendosur këtu se po të duam për tre minuta jemi Brenda në parlament. Ikni se nuk shkojmë ne, kemi rregullin tonë ne. Se po vendosëm ne jemi në sallë, asgjë nuk na pengon. Ndaj të vazhdojmë këtë betejë.

- Advertisement -

3 marsi është ditë fitoreje, ditë e çdo shqiptari, dita që ne bëjmë betejën për të ardhmen tonë dhe për fëmijët tanë.

Në çdo rast marshi drejt Surrelit do të jetë marshi ynë”, tha Berisha.

 

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

TË FUNDIT

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×