English

Kërkoi leje për t’u betuar si kryebashkiak i Himarës, shtyhet seanca për Belerin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Shtyhet seanca në Apelin e Posaçëm për kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës Fredi Beleri lidhur me kërkesën për lejen e posaçme të betimit.

- Advertisement -

Avokatët kërkuan përjashtimin e gjyqtares Daniel Shirka, e cila ka rrëzuar disa kërkesa të Belerit në të kaluarën. Sipas tyre shqyrtimi dhe vendimi duhet të bëhet dhe jepet jo me një anëtarë por me 3, duke iu referuar edhe vendimit të Gjykatës së Lartë.

Seanca u shty për në datën 29 janar, teksa brenda kësaj kohe duhet që gjykata të shprehet mbi kërkesën e përjashtimit të gjyqtares Shirka.

Vetë Beleri ishte i pranishëm në seancë ku tha se betimi nuk është marrja e postit por respektimi i vullnetit të qytetarëve. Ndërkohë po ditën e sotme Fredi Beleri ka një tjetër seancë në orën 13:00. Kjo e fundit bëhet mbi kërkesën e tij për zëvendësimin e masës nga arresti në burg që është aktualisht në një masë më të butë.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×