Këshilltari i LDK: Kosova humbi nga rinegocimi i marrëveshjes me Serbinë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Anton Berisha, këshilltar për politikat e jashtme në Lidhjen Demokratike thotë se Kosova ka humbur nga rinegocimi i marrëveshjes së targave me Serbinë.

Ish-zv.ministër i Punëve të Jashtme në Kosovë shprehet se Kosova ka humbur nga marrëveshja e re e arritur për targat pasi tashmë ajo njeh targat e Serbisë.

“Një marrëveshje ekzistuese që është problematizuar dhe është dobësuar pasi në këtë marrëveshje njihen targat ilegale, targat që regjistrohen në Serbi janë pjesë e marrëveshjes”, tha ai.

- Advertisement -

Ndërsa qëndrimet e mbajtur nga kryeministri, Albin Kurti i ka cilësuar propagandë dhe nuk po arrin të mbajë premtimet.

“I janë kthye temës patriotike ose si mund ta quaj patriotizëm artificial. Procesin e targave e shoh si fjala popullore u mbars mali dhe polli një mi pasi marrëveshja zbeh marrëveshjen paraprake”, deklaroi z. Berisha.

Këshilltari për politikat e jashtme në Lidhjen Demokratike duke komentuar iniciativën “Open Balkan” dhe mbështetjen e dhënë nga qeveria shqiptare, tha se e sheh këtë si një sjellje gati naive.

 

 
Etiketimet

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

"Një Sekretare e Përgjithshme kapet në flagrancë duke marrë lekë. Si mund të ndodhë kjo? Ana e pëlqyeshme e kësaj medalje është që kapet...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

“Ankohej e vajtonte”, Osmani flet pas takimit me Vuçiç: Nuk ishte takim negociues

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit me Aleksandër Vuçiç në praninë e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit Olaf Scholz, në...

TË FUNDIT

Arrestimi i Sekretares së Përgjithshme të MSH, vjen reagimi i Ramës

"Një Sekretare e Përgjithshme kapet në flagrancë duke marrë lekë. Si mund të ndodhë kjo? Ana e pëlqyeshme e kësaj medalje është që kapet...

Pas Sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH

Pas sekretares së Përgjithshme, në pranga dhe një punonjëse tjetër e MSH. Mësohet se është arrestuar Laura Sheto. Ditën e sotme është arrestuar dhe sekretarja e...

“Ankohej e vajtonte”, Osmani flet pas takimit me Vuçiç: Nuk ishte takim negociues

Presidentja e Kosovës, Vjosa Osmani, ka folur pas takimit me Aleksandër Vuçiç në praninë e presidentit francez, Emmanuel Macron dhe kancelarit Olaf Scholz, në...

Arrestohet sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë

Është arrestuar ditën e sotme sekretarja e përgjithshme e Ministrisë së Shëndetësisë, Joana Duro. Burime për Euronews Albania bëjnë me dije se arrestimi i zyrtares...

2.76 milionë banorë në Shqipëri, mosha mesatare arrin 38.8 vjeç

Shqipëria ka humbur 1.1% të banorëve të saj gjatë vitit 2022, përqindje kjo që e ka çuar popullsinë e vendit në 2.761.785 banorë. Rënia e numrit...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×