English

Balkan Talks

Analizë politike, konflikte rajonale, anëtarësimi në BE, negociata, liritë fetare, grupe etnike e shumë të tjera analizohen nëpërmjet intervistave me aktorët më të rëndësishëm të rajonit, në Balkan Talks. Nga Franko Egro, çdo të martë dhe të premte, ora 23:00.

Balkan Talks

“Luftë dhe vdekje”- Deputetja e Bonjës: E vërteta tronditëse e tezës “bota serbe”

Deputetja e Parlamentit të Bosnjë-Hercegovinës, Sabina Çudiç, është shprehur se teza “bota serbe”, nëse vihet në zbatim, do të thotë luftë në rajon dhe...

“S’ka interes të bashkohet me Serbinë”- Deputetja boshnjake “zbulon” planin e Dodik

Deputetja e Parlamentit të Bosnjë-Hercegovinës, Sabina Çudiç, është shprehur se interesi i liderit të Republikës Srpska, Milorad Dodik, nuk është që të shpallë pavarësinë...

“Përfitojnë nga kriza”- Deputetja Çudiç: Cili është qëllimi final i Dodik në Bosnjë

Deputetja e Parlamentit të Bosnjë-Hercegovinës, Sabina Çudiç, është shprehur se kreu i Republikës Srpska, Milorad Dodik, ka si qëllim të bllokojë miratimin e disa...

Deputetja Çudiç: Ja kush e solli Bosnjë-Hercegovinën në prag lufte

Deputetja e Parlamentit të Bosnjë-Hercegovinës, Sabina Çudiç, është shprehur se është lideri i Republikës Srpska, Milorad Dodik, ai që e ka çuar vendin e...

Politikani serb: Vuçiç po përgatitet për konflikt të armatosur në Kosovë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatitet për...

Kreu i Republikanëve serbë: Ja pse është përfshirë nipi i Millosheviçit në politikë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se përfshirja në politikë e nipit të Sllobodan...

“Më keq se me Millosheviçin”/Politikani serb: Vuçiç pret urdhrin nga Putin për luftë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po pret urdhrin...

Paralajmërimi i politikanit serb: Vuçiç po përgatit një sulm tjetër si në Banjskë

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” në Euronews Albania se presidenti serb, Aleksandër Vuçiç po përgatit një...

“Radoiçiç i lirë”, Sanduloviç: E pabesueshme që SHBA e BE heshtin përballë Vuçiç

Kryetari i Republikanëve serbë Nikola Sanduloviç tha në një intervistë për “Balkan Talks” më gazetarin Franko Egro se është e pabesueshme që Shtetet e...