“Këtu do jemi, do flasim”, Nesturi-Balliut: E keni shansin për t’u ringritur, por…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Diplomati Plator Nesturi i ftuar në “Now” në Euronews Albania tha se opozita pavarësisht se humbjes së thellë ka edhe një rast tjetër për t’u ringritur.

Sipas tij këtë gjë Partia Demokratike nuk mund ta bëjë duke ia vënë gjithë fajin Berishë, pasi ajo nuk po funksionon në gjithë strukturën e saj dhe nuk do mund të shkojë kështu në zgjedhjet e 2025, pasi në këtë rast do e humbiste edhe këtë shans të fundit për ringritje.

“Nëse ne themi që sado që në këto zgjedhje ju patët një humbje shumë të madhe, prap e keni shansin për t’u ringritur sepse e keni të drejtën se keni vota më tepër se të tjerët.

- Advertisement -

Çështja është a do jua japë populli më këtë të drejtë nëse ju nuk reformoheni. Me Berishën apo pa Berishën, kjo është çështja juaj. Ju e mbani te Berisha, por që nuk funksionon në gjithë strukturat e veta. Kështu nuk kanë për t’ua dhënë këtë shans në zgjedhjet e 2025. Këtu do jemi e do flasim”,-tha Plator Nesturi.

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

TË FUNDIT

Gazetari zbulon prapaskenat: Po mos ishte Kim, në krye të SPAK s’do ishte Dumani

Gazetari Eni Ferhati tha në emisionin Now në Euronews Albania se nuk përjashtohet mundësia që brenda Prokurorisë së Posaçme mund të ketë segmente të...

Vallai i Liridonës zbulon se është kontaktuar nga disa persona: Çfarë kanë ofruar

Vëllai i Liridona Ademajt, Leondardi, ka bërë të ditur se shumë qytetarë i ofrohen me informacione për ngjarjen që lidhet me vrasjen e motrës...

Arian Çani: Beleri më merr shpesh në telefon, për çfarë i ka bërë “mirë” burgu

Gazetari Arian Çani është shprehur se zhvillon biseda të shpeshta telefonike me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës, Fredi Belerin, i cili ndodhet në paraburgim...

Në të njëjtin burg me Dakon dhe Kokën, Fredi Beleri: Ja si ja kaloj me ta

Kryetari i zgjedhur i bashkisë Himarë, Fredi Beleri i cili ndodhet në paraburgimin e Durrësit prej 7 muajsh tregoi në një intervistë ekskluzive për...

“Ne himariotët jemi kokëfortë”- Beleri: S’do ja dilni me mua, ju hajdutët e pronave

Kryebashkiaku i zgjedhur i Himarës, Fredi Beleri, është shprehur se shkeljet e ligjit dhe vjedhja e votave për të cilat ai akuzohet dhe po...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×