“Kim e konsideroi Alibeaj kryetar të PD”, Ngjela: Kanë folur diçka për…

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Spartak Ngjela tha në një intervistë për Euronews Albania se fakti që Yuri Kim ka ftuar në takim krerët e partive mes të cilëve edhe Enkelejd Alibeaj tregon se SHBA e konsideron këtë të fundit kryetar të PD.

Sipas Ngjelës, Kim ka biseduar diçka në lidhje me regjistrimet  në zgjedhje dhe pështjellimet që siç tha ka sjellë Sali Berisha me lëvizjen e tij popullore.

“Kim ka biseduar diçka në lidhje me regjistrimet  në zgjedhje dhe pështjellimet që siç tha ka sjellë Saliu me lëvizjen e tij popullore që donte ta shpallte parti, jo çdo lëvizje popullore bëhet fjali. Ky takim tregon se SHBA njeh vetëm Partinë Demokratike klasike, parti tjetër nuk ka. Kim, Alibeajn e konsideroi kryetar të PD. Ai është kryetar, kjo do të thotë të përfaqësosh një parti”, tha Ngjela.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

TË FUNDIT

Paralajmërimi për protesta, Krrashi: Çfarë duhet të bënte opozita para zgjedhjeve

Lavdrim Krrashi ka komentuar paralajmërimin e opozitës për nisjen e protestave pas humbjes në zgjedhjet lokale që u fituan nga PS. Në një intervistë për...

Analisti i drejtohet ashpër deputetes: Ti nuk e di me cilën parti je

Analisti Alban Daci ka kritikuar në sy deputeten e PD-së Ilda Dhori, duke thënë me nota të larta ironie se ajo nuk e di...

Kurti: Demokracia s’mbahet peng, kryetarët e komunave në veri kanë mbështetjen tonë

Kryeministri Albin Kurti ka thënë se kryetarët e zgjedhur nga zgjedhjet e 23 prillit, përkundër pjesmarrjes së ulët në zgjedhje për shkak të bojkotit...

Ankimuan rezultatin në Bashkinë e Bleshit, shtyhet vendimi i KAS për kërkesën e BF

Është shtyrë vendimi i KAS për kërkesën e BF që ka kërkuar shpalljen e pavlefshme të kutisë së burgut te Kosovës në rezultatin për...

Situata në Veri, NATO: Do të dërgojmë 700 trupa të tjerë në Kosovë

Sekretari i Përgjithshëm i NATO-s Jens Stoltenberg ka reaguar në lidhje me situatën e krijuar së fundmi në Veri të Kosovës. Në një deklaratë për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×