English

Komisioni për sistemin TIMS, “Berisha” nxit debate mes Salianjit dhe Gogut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ka nisur sot punimet komisioni hetimor për sistemin TIMS. Futja e Sali Berishës në listën e dëshmitarëve ka nxitur debat mes kryetarit të këtij komisioni Ervin Salianji dhe deputetit të PS, Toni Gogu.

- Advertisement -

Sipas këtij të fundit, kjo është një përpjekje për t’i dhënë pafajësinë Berishës.

“Kam vërejtje për planin paraprak të hetimit, është plan i deformuar. Planin e hetimit e propozojnë ekspertet qe ne do t’i miratojmë sot. Unë e kuptoj që juve në ëndrrën tuaj doni të bëheni gjyqtar i Berishës, mbase doni t’i jepni edhe pafajësi, por ky komision nuk e ka në veprimtari këtë gjë. Ky komision merret me hetimin e veprimtarisë së autoriteteve që mbrojnë TIMS. Nuk është misioni ynë të nxjerrim nga mjedise ku kolegë tanë vuajnë masat e sigurimit që cakton drejtësia. Nuk marrim kompetenca të drejtësisë”, tha Gogu.

Salianji tha se ishin vetë anëtarët socialistë që kërkuan dëshminë e Berishës, Bardhit dhe Bashës.

“Ju thoni që meqë kemi kërkuar në Ramën, le të vijë Berisha. Po mo, unë asgjë nuk kam kundërshtim. Se ju vini sot këtu me mendim të ndryshuar dhe “vëllai i madh” iu ka tërhequr veshin, nuk është problemi im, dhe nuk ua zgjedh dot”, tha Salianji.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×