English

Konferenca e Kryetarëve, debate për interpelancën me Ramën, Bardhi: Të jepen sqarime

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Konferenca e Kryetarëve u mblodh këtë të hënë për të diskutuar kalendarin e punimeve për 3 javët e ardhshme.

- Advertisement -

Por gjatë mbledhjes debatet mes kryetares së Kuvendit, Lindita Nikolla dhe kreut të grupit parlamentar demokrat, Gazment Bardhi u fokusuan te kërkesa për interpelancë e opozitës me kryeministrin Rama.

Bardhi kërkoi futjen e kërkesës për interpelancë në kalendar, por Nikolla u shpreh se objekti nuk ka lidhje me procedurën që do duhet të thirret një interpelancë, prandaj dhe nuk përfshihet.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?