English

Konfiskimi i aseteve ruse, Basha përshëndet vendimit e Kongresit Amerikan

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i Partisë Demokratike Lulzim Basha, ka përshëndetur miratimin nga Kongresi Amerikan të projektligjit për konfiskimin e aseteve të ngrira të Federatës Ruse dhe vendosjen e tyre në dispozicion të Ukrainës.

- Advertisement -

Përmes një postimi në facebook, kryedemokrati shton se është nder dhe privilegj që ai ka patur ndihmën e kongresmenëve amerikanë për propozimin e këtij procesi që u miratua këtë javë dhe nga Këshilli i Evropës.

“Lajm i shumëpritur nga Washingtoni: Përgëzime dhe mirënjohje ligjvënësve amerikanë e në veçanti nismëtarëve të këtij projektligji,  Congressman French Hill dhe kryetarin e Komitetit për Punët e Jashtme Michael McCaul. Nder dhe privilegj që edhe unë kam patur ndihmën dhe mbështetjen e tyre dhe miqve amerikanë në këtë proces jetik për Ukrainën në Këshillin e Europës”, shkruan Basha.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?