Kremlini: Nuk ka pasur kërkesë për dialog mes Putin dhe Zelensky

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Rusisë nuk i është kërkuar ende një bisede telefonike mes presidentit rus Vladimir Putin dhe homologut të tij ukrainas, Volodymyr Zelensky, deklaroi të hënën zëdhënësi i Kremlinit.

Dmitry Peskov nuk e ka përjashtuar mundësinë edhe të ndonjë takimi mes dy krerëve të shteteve.

Por, Zelensky ka kërkuar më parë të bisedojë me Putin, duke e cilësuar si mënyrën e vetme për t’i dhënë fund luftës.

- Advertisement -

Sipas mediave ruse, Peskov tha se as nga ana e Shteteve të Bashkuara nuk ka pasur kërkesë për dialog mes presidentit Joe Biden dhe Putin.

Disa ditë përpara se trupat ruse të pushtonin Ukrainën, Shtëpia e Bardhë theksoi se një takim i tillë duhet të paraprihej nga ulja e tensioneve nga ana e Rusisë.

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...

Përmbytjet në Emilia Romagna në Itali, Bashkia e Tiranës jep 100 mijë euro ndihmë

Bashkia e Tiranës, me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, ka akorduar 100 mijë euro ndihmë për Rajonin e Emilia Romagnas në Itali, për lehtësimin...

Konfiskohen pasuritë e Raul Zenunaj, i kalojnë në pronësi shtetit

Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka konfiskuar pasuritë e Raul Zenunaj dhe personave të lidhur me...

TË FUNDIT

Lirimi i Saimir Tahirit, Berisha: Urdhëri i Ramës, ultimatumit i erdhi fundi

Ish-kryeministri Sali Berisha ka reaguar në lidhje me lirimin nga qelia të ish-ministrit të Brendshëm Saimir Tahiri. Gjatë një konference për media, Berisha u...

Përmbytjet në Emilia Romagna në Itali, Bashkia e Tiranës jep 100 mijë euro ndihmë

Bashkia e Tiranës, me propozim të kryebashkiakut Erion Veliaj, ka akorduar 100 mijë euro ndihmë për Rajonin e Emilia Romagnas në Itali, për lehtësimin...

Konfiskohen pasuritë e Raul Zenunaj, i kalojnë në pronësi shtetit

Gjykatën e Posaçme të Shkallës së Parë kundër Korrupsionit dhe Krimit të Organizuar ka konfiskuar pasuritë e Raul Zenunaj dhe personave të lidhur me...

Kimberly West emërohet prokurore në Gjykatën Speciale në Hagë

Ish-prokurorja federale amerikane, Kimberly West, është emëruar prokurore e specializuar në Gjykatën Speciale të Hagës, e cila heton krimet e pretenduara të pjesëtarëve të...

Lirimi nga burgu i Saimir Tahirit, reagon Gazment Bardhi

Kryetari i grupit parlamentar të Partisë Demokratike, Gazment Bardhi e ka cilësuar një tallje të drejtësisë me drejtësinë vendimin e gjykatës së Elbasanit për...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×