Spahiu: Mund të klonohen pasaportat, shqiptarët të përgatiten për pasoja

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Juristi e cilëson të papranueshme që nuk kemi asnjë procedim penal për asnjë person për mospërmbushje të detyrës, asnjë shkarkim, apo asnjë dorëheqje në administratë.

Në emisionin Now në Euronews Albania Spahiu u shpreh se nuk asnjë garanci që e-mailet nuk janë të manipuluara, çka sipas tij mund të çojë në rrezikun e klonimit të dokumenteve të identifikimit të shtetasve shqiptarë.

“Askush nuk nga garanton se e-mailet nuk janë të manipuluara. Shqiptarët duhet të përgatiten se nga ndërhyrja që mund të bëjnë atëherë mund të kemi pasojë pavlefshmërinë e dokumenteve të identifikimit. Nëse kanë hyrë në sistemin TIMS, brenda një afati 1-mujor mund të klonohen identitetet e shqiptarëve dhe pasaportat shqiptare të qarkullojnë në vende të tjera. Kjo mund të sjellë pavlefshmërinë  e letërnjoftimeve dhe pasaportave të shqiptarëve. Shteti shqiptar duhet të tregohet transparent me publikun deri ku ka shkuar sulmi dhe çfarë rrezikojmë”, tha Spahiu.

- Advertisement -

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

TË FUNDIT

“E majta greke s’merret me Belerin”, Bibe: Mitsotakis kërkon vota, Rama po luan me..

Teksa ka mbajtur fjalimin e tij në Kongresin e Partisë Socialiste, kryeministri Edi Rama komentoi për herë të parë vendosjen e vetos nga ana...

Mediat britanike: Bandat shqiptare “oferta” për festa, 5 mijë £ për kalim në Angli

Emigrimi i paligjshëm i emigrantëve shqiptarë drejt Britanisë së Madhe vijon të jetë një problem. Shumë të rinj shqiptarë rrezikojnë jetën për të shkuar...

Filmi evropian i vitit/ Shpërndahen çmimet, triumfon “Anatomia e një rënieje”

Ishte filmi francez “Anatomia e një rënieje”, i Zhustin Triet, ai që dominoi në ceremoninë e Festivalit Evropian të Filmit në Berlin, që ka...

SHBA, armatime Izraelit/ Shteti hebre mirëpret veton amerikane në KS

Administrata e presidentit Joe Biden ka përdorur autoritetin e emergjencës për t’i shitur Izraelit 14 mijë raketa tankesh pa aprovimin nga Kongresi. Ndërkohë, kryeministri...

Ukraina për zgjedhjet ruse: Votimet në territoret e pushtuara s’ do jenë të vlefshme

Qeveria ukrainase e ka shpallur “të pavlefshme” çdo përpjekje të Rusisë për të mbajtur zgjedhje në territoret e pushtuara të Ukrainës. Së fundmi, datat...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×