English

Kreu i ARRSH tregon a do të ketë pagesë për tunelin e Palasës

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Drejtori i Autoritetit Rrugor Shqiptar, Evis Berberi tregoi në një intervistë për Euronews Albania se tuneli i Palasës do të mbarojë brenda muajit shkurt të vitit tjetër.

- Advertisement -

Ai tha se nuk do të ketë asnjë pagesë për kalimin në këtë aks rrugor.

Sipas njoftimit të mëparshëm, tuneli do të mbaronte në vitin 2024.

Berberi shtoi se rrugët sjellin zhvillim në zonat përkatëse dhe janë një zinxhir rrugësh që do tërheqin zhvillim në jug.

Ai tregoi gjithashtu se në disa akse rrugore do të nisë monitorimi përmes Qendrës Kombëtare të Monitorimit, duke shmangur praninë e policëve rrugorë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×