Kreu i komunës së Preshevës: Kurti na tradhtoi, por ne nuk ndalemi

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i komunës së Preshevës, Shqiprim Arifi tha në një intervistë për Euronews Albania se marrëveshja e firmosur në Bruksel nuk i përmend shqiptarët e luginës.

“Nuk shohim asnjë garanci në këtë draft-dokument i cili jep garancinë se Serbia nuk do t’i diskriminojë shqiptarët, apo nuk do t’i pasivizojë shqiptarët. Pra, në përgjithësi është një marrëveshje që e ndjejmë si thikë pas shpine,” – u shpreh Arifi.

Ai tha se shpresa ka humbur dhe duket sikur nuk do të bëhet më mirë, por çfarë theksoi me siguri ishte se nuk do të ndalen me kërkesën e tyre bazuar në referendumin e 2 marsit.

- Advertisement -

“Edhe 50 vite më vonë, edhe 100 vite më vonë ne do të luftojmë që të jemi pjesë e Republikës së Kosovës, pavarësisht a na ka tradhtuar Kurti, pavarësisht nëse nuk do të ndalet Vuçiç, pavarësisht na përkrah ose jo Bashkimi Evropian në këtë përpjekje,” – deklaroi Artifi.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

Të shtëna me armë zjarri në Jerusalem, vritet një grua

Një grua 24-vjeçare ka vdekur pas të shtënave në një stacion autobusi në Jerusalem, sipas shërbimit të ambulancës izraelite Magen David Adom. Shërbimi përditësoi numrin...

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...

TË FUNDIT

U kapën me armë zjarri dhe municion luftaraknë në makinë, arrestohen 2 persona

Dy persona janë arrestuar këtë të enjte në Vlorë, pasi u kapën ndërsa lëviznin me armë zjarri dhe municion luftarak në makinë. Sipas policisë së...

Të shtëna me armë zjarri në Jerusalem, vritet një grua

Një grua 24-vjeçare ka vdekur pas të shtënave në një stacion autobusi në Jerusalem, sipas shërbimit të ambulancës izraelite Magen David Adom. Shërbimi përditësoi numrin...

Vrasja e gruas në Kosovë, Policia zbardh ngjarjen: Si u ekzekutua në sy të fëmijëve

Të tjera detaje kanë dalë mbi vrasjen e gruas së këshilltarit të Behxhet Pacollit, Liridona Murselit. Sipas burimeve nga Policia, bëhet me dije se viktima...

Shtatzëna denoncon ushqimin e spitalit: I pamjaftueshëm, 2 javë e njëjta menu

Pedagogia Malvina Tafçiu e cila është në fund të shtatzënisë së saj dhe ndodhet në maternitetin “Mbretëresha Geraldinë”, ka bërë një denoncim publik sa...

Gruaja shtatzënë nga materniteti: Nuk ka as kos për të gjitha pacientet e shtruara

Pedagogia Malvina Tafçiu, e cila është në prag të lindjes në spital ka bërë ankesa ndaj trajtimit që i bëjnë dhe ndaj ushqimit që...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×