Kreu i SPAK: Krimi shqiptar i shtrirë nga Amerika Latine deri në Dubai

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kreu i SPAK, Arben Kraja ka deklaruar se krimi shqiptar është i shtrirë nga Amerika Latine deri në Dubai.

Në konferencën më Drejtorinë Kombëtare italiane Antimafia dhe kundër Terrorizmit, Kraja nënvizoi se  me këtë shtet kanë 18 skuadra të përbashkëta hetimore.

“Ne duhet të flasim me punë konkrete, duhet të themi çfarë kemi bërë dhe çfarë kemi arritur dhe çfarë duhet të bëjmë më tepër. E menduam takimin ndryshe që të ftojmë studentë të drejtësisë, kandidatë për prokurorë, që ti japim mundësi që të flasin edhe ata. Me rëndësi është që të shohim se çfarë duhet të diskutojmë”, u shpreh ai.

- Advertisement -

Kraja përfundon mandatin në dhjetor, ndërsa në 2 nëntor 2022 përfundoi afati për dorëzimin e kandidaturave të tjera për këtë post.

3 janë kandidaturat për kreun e ri të SPAK. Pas Adnan Xholit, edhe prokurorët Edvin Kondili dhe Altin Dumani zyrtarizuan kandidimin për këtë post.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

TË FUNDIT

Nis procesi i votimit në Kukës, 46 mijë qytetarë do të zgjedhin kryebashkiakun

Rreth 46 mijë qytetarë të Bashkisë së Kukësit kanë nisur t’i drejtohen kutive të votimit ditën e sotme për të zgjedhur drejtuesin e ri...

Vrasja e policit, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia

Vrasja e policit në Veri, Osmani ndërpret vizitën në SHBA: Sulm i organizuar nga Serbia Presidentja Vjosa Osmani ka ndërprerë vizitën zyrtare në Nju Jork...

Sulmohet polica në Veri të Kosovës, vritet një efektiv, plagoset një tjetër

Një zyrtar i Policisë së Kosovës, me inicialet A.B, është vrarë dhe një tjetër është plagosur në orët e para të së dielës në...

Kreu i Emergjencave Civile: Zjarri në fabrikën e bojrave është vënë nën kontroll

Kreu i Emergjincave Civile, Haki Çako, deklaroi në një intervistë për Euronews Albania se zjarri i rënë në fabrikën e bojrave në Maminas është...

Zjarri në fabrikën e bojrave| Situatë kritike, evakuohen banorët, anulohet dasma

Që prej orës 10:30 të mbrëmjes së të shtunës zjarrfikësit vijojnë luftën me flakët që ka përfshirë një fabrikë bojërash në zonën e Maminasit...Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×