English

“Kriminale, sa të jemi gjallë ne do të…”, Petro Koçi debat Shemsi Prençin

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Deputeti i PS-së Petro Koçi është përplasur me ish-drejtuesin e policisë Shemsi Prençi në studion e emisionin “Now me Erla Mëhillin” në Euronews Albania.

- Advertisement -

Koçi tha se është kriminale të thuash që të mos bësh homazhe për 21 janarit te varret e viktimave, duke shtuar se këtë gjë do e bëjnë sa të ekzistojë PS .

Kjo gjë u kundërshtua nga Prençi, i cili i tha se homazhet nga PS të bëhen por pa familjarët e viktimave.

Pjesë nga biseda:

Petro Koçi: Ju po thoni që PS që ishte në protestë dhe ata 4 të vrarët ishin protestues  të thirrur prej saj nuk paska të drejtë që të shkojë atje dhe të bëjë homazhe.  Kjo është krimiale. Ta kundërshtosh është kriminale

Shemsi Prençi: Po, po pa familjarët

Petro Koçi: Bashkë me familjarët, tërë jetën do shkojmë, sa të jetë e gjallë PS. Mos e krahasoni 21-janarin me 14 shtatorin. Janë gjëra shumë të ndryshme.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?