Kryebashkiaku i Kievit thirrje Perëndimit për më shumë armë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryetari i bashkisë së Kievit Vitali Kliçko i ka lutur Perëndimin që të shtojë furnizimet me armë për të ndihmuar vendin e tij të mbrohet nga agresioni rus.

Kliçko i tha korrespondentes ndërkombëtare të Euroneës, Anelise Borges se megjithëse kishte shenja që jeta normale po rikthehej shenjat e luftës ishin sidoqoftë të dukshme.

Kryebashkiaku deklaroi se Rusia filloi pushtimin e saj për shkak të dëshirës së Kievit për t’u bashkuar me Bashkimin Evropian.

- Advertisement -

“Nuk është sekret që Putini dëshiron të rindërtojë Perandorinë Sovjetike”, tha Kliçko, duke shtuar se Moska “nuk e pranon vullnetin tonë”.

“Ne kurrë nuk kemi qenë agresivë dhe jam më se i sigurt se nuk do të jemi kurrë agresivë ndaj askujt. Njerëzit paqësorë jetojnë këtu në Ukrainë”.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Abilekaj zbulon prapaskenat: Si u ngjit vajza e Berishës në Kuvend

“Kuvendi i “Rithemelimit” ishte një kuvend i vetmisë së madhe”, kështu tha Enton Abilekaj në “Now me Erla Mëhillin”. Ai tha se ky Kuvend nuk...

Zbulohet data, kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 8 maj 2024, së bashku me rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Rundi i...

Ceremonia mortore për Liridonën, vëllai: Bashkë me të varrosëm një pjesë të shpirtit

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi, ka i ka dhënë lamtumirën të motrës përmes një reagimi në Facebook, pas ceremonisë së varrimit të saj. Ditën e...

TË FUNDIT

Abilekaj zbulon prapaskenat: Si u ngjit vajza e Berishës në Kuvend

“Kuvendi i “Rithemelimit” ishte një kuvend i vetmisë së madhe”, kështu tha Enton Abilekaj në “Now me Erla Mëhillin”. Ai tha se ky Kuvend nuk...

Zbulohet data, kur do të mbahen zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut

Zgjedhjet parlamentare në Maqedoninë e Veriut do të mbahen më 8 maj 2024, së bashku me rundin e dytë të zgjedhjeve presidenciale. Rundi i...

Ceremonia mortore për Liridonën, vëllai: Bashkë me të varrosëm një pjesë të shpirtit

Vëllai i Liridona Ademajt, Leonardi, ka i ka dhënë lamtumirën të motrës përmes një reagimi në Facebook, pas ceremonisë së varrimit të saj. Ditën e...

Ndahet nga jeta gjimnasti i njohur korçar, Llazi Pula

Ndahet nga jeta Llazi Pula gjimnasti i cili ka bërë historinë e gjimnastikës korçare dhe asaj shqiptare. Korçari i njohur do ta fillonte sportin...

Lukashenko i premton besnikëri Kinës, lideri bjellorus në Pekin, takim me Xi Jinping

Presidenti bjellorus Alexander Lukashenko përshëndeti “miqësinë e besueshme” të vendit të tij me Kinën, pasi bisedoi kokë më kokë me presidentin Shi Xhinping gjatë...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×