English

Kryeministri i Bavarisë: Ta themi qartë, Shqipëria i përket BE-së

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryeministri i Bavarisë, Markus Söder, ka ndarë në rrjete sociale një foto me kryeministrin Rama, gjatë forumit të CSU të mbajtur këtë të enjte, ku kreu i qeverisë shqiptare ishte i ftuar nderi në forum.

- Advertisement -

Në postimin e tij Söder, vlerëson maksimalisht lidhjet e forta mes Shqipërisë dhe Bavarisë.

Ai deklaron se Bavaria ka thelluar partneritetin në fushën e bizneseve, si dhe nënvizon se Shqipëria i përket Bashkimit Evropian.

“Shumë faleminderit Kryeministrit Edi Rama për vizitën në manastirin e Banz.

Bavaria dhe Shqipëria kanë një lidhje të fort mes tyre.

Franz Josef Strauss ka hedhur themelet e kësaj miqësie të fortë me një vizitë në Shqipëri.

Gjithashtu ne kemi thelluar këtë partneritet nëpërmjet Zyres së bizneseve Bavareze në Tiranë.

Le ta themi qartë: Shqipëria i përket Bashkimit Europian”, shkruan Söder.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?