Kryesia e PD e drejtuar nga Alibeaj zgjedh kandidatin për Tiranën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Kryesia e PD-së në mbledhjen që po zhvillon aktualisht ka vendosur që Roland Bejko të jetë kandidat për Bashkinë Tiranë në zgjedhjet e 14 majit.

Mësohet se në mbledhje janë Enkelejd Alibeaj, GazmentBardhi, Taulant Zeneli, Indrit Sefa, Endrit Hasa, Dhurata Çupi, Jonila Godole (online), Agron Kapllanaj,  juela Hamati, Ori Nebiaj, Jorida Tabaku (online), Fitim Zekthi, Gazment Koduzi, Orjola Pampuri, Kreshnik Çollaku, Xhemal Gjunkshi, Taulanta Jupi dh Flamur Hoxha.

Ditën e nesërme, në mesnatë, është afati i fundit për regjistrimin në Komisionin Qendror të Zgjedhjeve të kandidatëve për kryebashkiakë dhe këshilltarë,
Kandidatët që Alibeaj ka bërë publik deri më tani

- Advertisement -

1. Mallakastër- Agron Kapllanaj
2. Poliçan – Florian Qamo
3. Kuçovë – Ilirjan Koxhaj
4. Kamëz – Bilbil Bajraktari
5. Lezhë – Sandër Marku
6. Krujë – Sabah Sheta
7. Dibër – Naim Gazidede
8. Kurbin- Genc Doçi
9. Dimal- Dritan Sula
10. Patos- Pranvera Rizai
11. Vaut i Dejës- Klomentina Drini
12. Fier -Eriselda Zotaj Çelaj
13. Librazhd -Bujar Vreto
14. Vorë- Ibrahim Bruka
15. Korçë -Gjergji Gjata
16. Sarandë- Skënder Muço
17. Mirditë-Mark Ruçi

Sakaq mbrëmjen e djeshme PS zyrtarizoi kandidatët e saj në 61 bashki, ndërsa Sali Berisha i cili i ka nxjerrë kandidatët nga primaret, miratoi listat e kandidatëve për këshilltarë të koalicionit opozitar. Pjesën më te madhe e ka marrë Berisha, ndërkohë që vetëm 240 pozicione kanë shkuar për Metën dhe 20 pozicione për PBDNJ.

LEXONI GJITHASHTU: 

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Detaje nga aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

TË FUNDIT

Tensionet në veri, Haradinaj: Mocioni i mosbesimit ndaj Kurtit, zgjidhja e vetme

Ish-kryeministri i Kosovës Ramush Haradinaj, është shprehur mjaft i shqetësuar për situatën në veri të vendit. Gjatë mbledhjes së kryesisë së AAK-së, Haradinaj tha se...

Të shtëna me armë zjarri, burri qëllon ndaj dy nënave, plagosen tre fëmijë në Greqi

Në ngjarje e rëndë ka ndodhur në Greqi, ku një burrë i është afruar dy grave dhe të moshës 22 vjeç dhe 27 vjeç...

Detaje nga aksident i trefishtë në aksin Milot-Lezhë

Një aksident i rëndë ka ndodhur në aksin rrugor Milot-Lezhe. Janë përplasur një kamion, 2 motorre me drejtues kroate dhe një foristradë. Si pasojë e...

Vuçiç kërkon ndihmën e Erdogan, i bën thirrje të ruaj stabilitetin në Ballkan

Presidenti serb Aleksandër Vuçiç i kërkoi homologut të tij turk Rexhep Taip Erdogan në një bisedë telefonike që ta ndihmojë Serbinë për të stabilizuar...

Zyrtare/ Macron dhe presidentja Osmani takohen këtë të enjte në Moldavi

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, ka njoftuar se të enjten, më 1 qershor, së bashku me kancelarin gjerman, Olaf Scholz, do të bisedojë me...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×