Kush mund ta ketë përdorur 31-vjeçarin që sulmoi Berishën? Hoxha tregon skenarin

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në një intervistë për Euronews Albania, gazetari Poli Hoxha u shpreh se 31-vjeçari Gert Shehu, i cili goditi dje me grusht kreun e PD-së, Sali Berisha mund të jetë viktimë e një skenari destabilizimi.

Gazetari u shpreh se mund të ketë një lidhje midis ngjarjes së Tiranës dhe tensioneve në veri të Kosovës me qëllimin destabilizimin e vendeve.

“Më e rrezikshmja në të gjitha këto, do ta thosha duke parë pak më lart, duke parë dhe studiuar profilin mund të jetë një viktimë e mundshme për t’u përdorur pa dijeninë e tij se çfarë mund të shkaktonte.

- Advertisement -

Skenar destabilizimi mund të ketë qenë dje, se kishim edhe shpërthime dhe të shtëna ne veri të Kosovës. Mund të ketë një lidhje mes të dyja, është një pistë në këtë situatë gjeopolitke, duke  ndërlidhur me samitin me gjuhën e ashpër të Vuçiç, duke ditur edhe dorën e zgjatur të Rusisë në rajon. Nuk mund të themi që agresori është spiun, por mund të ketë qenë viktimë”, u shpreh ai.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

TË FUNDIT

“Beleri do dënohet me burg”, Arian Çani: S’ka për t’u betuar kurrë

Gazetari Arian Çani tha se ajo që do të ndodhë me kryebashkiakun e zgjedhur të Himarës është politike. Ai u shpreh në një intervistë...

Turqia nis hetimet kundër 19 kompanive farmaceutike

Turqia ka nisur një hetim ndaj 19 kompanive farmaceutike për të përcaktuar nëse ato kanë shkelur ligjin e konkurrencës, thanë autoritetet turke në një...

Arian Çani paralajmëron skenarin: Do ta shihni çfarë do të ndodhë

Gazetari Arjan Çani tha në emisionin Now në Euronews Albania se Edi Rama nuk ka interes të hyjë në BE. Sipas tij, kërkesan ndaj Belerit...

Vritet me dy plumba në kokë shqiptari në Greqi (Emri)

Thimi Roland Droboniku alias Thimi Roland Prifti është qëlluar me dy plumba në kokë mbrëmjen e së enjtes në Greqi. Ngjarja e rëndë ka ndodhur...

Zyrtari i PD: Ku gaboi Greqia me çështjen e Belerit

Kreu i FRPD, Besard Xhaferri tha në “Now me Erla Mëhillin” se në çështjen Beleri ka ndërhyrje politike, pasi betimi i tij duhet të...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×