Lapaj: S’flasim dot për të drejtën se të marrin për budalla, po shkatërrohet ky vend

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokati Adriatik Lapaj deklaroi se shoqëria shqiptare nuk ka moral dhe nëse flet për të drejtën, të marrin për budalla.

Në emisionin “Now” në Euronews Albania, Lapaj u shpreh se ka humbur sistemi i vlerave, për shkak se i korruptuari dhe i pandershmi, janë më të nderuarit.

“Marrëzi e madhe e turra-vrap kolektiv që ka ndryshuar rendin moral të shoqërisë. Nuk kemi një bosht moral si shoqëri, të jesh i moralshëm, të flasësh për morali në shoqëri sot, është turp. Një shoqëri që vrapon pas parasë, që vrapon pas të padrejtës.

- Advertisement -

Kaq e thjeshtë duket kjo?  Nuk i flet dot një njeriu këtu për të drejtën sot se të marrin për budalla. Nuk ecën shoqëria pa një standard moral. Ka humbur sistemi i vlerave. Këtu, i korruptuari është burrë zotëri, i pandershmi është më i nderuari”, theksoi ai.

LEXONI GJITHASHTU

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Qeveria shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkrijë Akademinë e Studimeve Albanalogjike. Ministria e Arsimit, Evis Kushi, bëri publik vendimin në përfundim të mbledhjes së qeverisë dhe...

TË FUNDIT

Macron: Kosova mban përgjegjësi për trazirat në Veri

Presidenti i Francës, Emmanuel Macron, tha se autoritetet e Kosovës "mbajnë përgjegjësi për trazirat, të cilat janë rritur ndjeshëm" në veri të Kosovës, që...

EMRAT| Kush janë personat e shpallur në kërkim për atentatin e dështuar në Berat

Euronews Albania ka siguruar emrat e tre personave të cilët u shpallën në kërkim për organizimin dhe pjesëmarrjen në atentatin e dështuar në Berat. Bëhet...

Qeveria shkrin Akademinë e Studimeve Albanologjike, Kushi: Është e paakredituar

Qeveria shqiptare ka vendosur të shkrijë Akademinë e Studimeve Albanalogjike. Ministria e Arsimit, Evis Kushi, bëri publik vendimin në përfundim të mbledhjes së qeverisë dhe...

SPAK kërkoi burg për fshehje pasurie, flet në seancë ish-kreu i Kushtetueses

Ish kreu i Gjykatës Kushtetuese Bashkim Dedja, ka bërë mbrojtjen ndaj akuzave për fshehje pasurie, në seancën e mbajtur ndaj tij në GJKKO këtë...

Arrestohen 2 serbë në Veri, iu gjetën armë, flamuj, emblema me simbole nacionaliste

Policia e Kosovës në veri të vendit ka arrestuar dy persona të dyshuar për veprën penale ‘posedim të paautorizuar të armëve dhe narkotikëve’. Të...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×