Ledina Alolli përgjigjet pasi “u paracaktua” si fituese të primareve në Korçë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Nuk ka probleme në procesin e votimeve në primaret e Korçës dhe numri i votuesve është i kënaqshëm.

Ishte ky konstatimi i korrespondentit të Euronews Albania, Xhensil Shkëmbi i cili kishte në një intervistë Ledina Alollin e cila “u paracaktua” si fituese e primareve në Korçë.

Ajo tha se kjo garë ka pasur një proces i cili është zhvilluar mbi bazën e të gjitha udhëzimeve të PD-së dhe nuk mund të quhet “e paracaktuar”.

- Advertisement -

“Pjesëmarrës në të janë të gjithë demokratët, të gjithë simpatizantët. E veçanta e këtij procesi ishte që simpatizantët do të ishin pjesë e votimeve në këtë garë, çka do të thotë që ata janë regjistruar dhe sigurisht kanë marrë dhe miratimin e kryetarëve të grup seksioneve për t’u bërë pjesë e listave të simpatizantëve,” – u shpreh Alolli.

Ajo tha se është kontribuuese në PD që prej moshës 16-vjeçare, por fituesi i primareve do të vijë nga votat e demokratëve dhe në këto kushte nuk mund të ketë paracaktim.

Alolli iu përgjigj dhe kundërshtares së saj Entela Dvoranit e cila deklaroi se Alolli do fitonte zgjedhjet dhe se i kishte marrë studentët e saj për t’i kthyer në simpatizantë të PD-së.

“Asnjëherë nuk kam ngatërruar pjesën politike me pjesën profesionale, por unë do të doja shumë që ky proces në vetvete të kishte shumë të rinj votues,” – tha Ledina Alolli.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 
LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3...

TË FUNDIT

Ylli Manjani grushton tavolinën: Nuk paska shteti para për pajisjet e zgjedhjeve?!

Juristi Ylli Manjani u irritua në “Barometri” në Euronews Albania ndërsa flitej për procesin e votimit dhe numërimit në zgjedhje. Sipas tij shtetit nuk i...

KQZ në vështirësi? Celibashi: Paguajmë mirë, por nuk po gjejmë dot operatorë sepse..

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi për “Barometri” në Euronews Albania se pagesat për operatorët janë të mira, por sërish ka mungesa. “Për rekrutimin...

Kreu i KQZ tregon sa para i dha qeveria për implementimin elektronik

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi thotë se qeveria i ka akorduar KQZ-së, një shumë prej 850 milionë lekësh për implementimin elektronik për 3...

Manjani: Partitë, zero interes për informimin e qytetarëve për Këshillat Bashkiakë

Juristi Ylli Manjani tha për “Barometri” në Euronews Albania se partitë nuk kanë interes për të informuar qytetarët për Këshillat Bashkiakë. Sipas tij deri në...

“14 maji”, Celibashi: Fleta e votimit do jetë më e thjeshtë se në zgjedhjet e 2019-s

Kryekomisioneri Shtetëror i Zgjedhjeve, Ilirjan Celibashi deklaroi se fleta e votimit për  zgjedhjet lokale të 14 majit, do të jetë më e thjeshtë se...
Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×