“Ligji i qartë, por me dopio standard”, aktivistja: Kush ka para favorizohet

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Aktivistja Edlira Çepani tha për “Review” në Euronews Albania se ligji nuk është i barabartë për të gjithë, ashtu siç duhet të jetë.

Sipas saj mungon humanizmi për ato shtresa që janë në nevojë, ndërsa personat me para favorizohen.

“Është specifikisht e shkruar në ligj që në raste të nënave që kanë fëmijë nën moshën 1-vjeçare, të ketë një pezullim të dënimit. Ligji është i qartë në disa gjëra, problemi është që ne shpesh herë kemi tendencën ta zbatojmë me dopio standard me mungesë të humanizmit dhe vëmendjes ndaj shtresave në nevojë,” – u shpreh Çepani.

- Advertisement -

Aktivistja tha se është për të ardhur keq se si atyre që kanë më shumë pushtet iu gjenden hapësirat ligjore, ndërsa ligji aplikohet bardhë e zi, pa u menduar gjatë, për personat që jo vetëm nuk kanë pushtet ekonomik, por as nuk kanë informacion.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

TË FUNDIT

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

“Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence”, propozimi i ekspertit

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...

Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×