Arrestimi i nënës lehonë, Malaj: Pasojat më të rënda bien mbi fëmijët

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Ish-zëvendësministrja e Arsimit Nora Malaj, ishte e ftuar këtë të shtunë në emisionin Revieë në Euroneës Albania, ku foli në lidhje me rastin e arrestimit së nënës lehonë Diana Bahçja, për shkak të një gjobe të papaguar për braktisjen e fëmijës së parë.

Malaj tha se në kalvarin e vuajtjeve të nënës, e cila është dhunuar nga familja e ish-bashkëshortit të parë dhe fakti që nuk takon dot vajzën, pasojat i vuajnë të dy fëmijët e saj.

Ajo theksoi se fëmijët e Dianës ndodhen në një moshë të cilat janë fazat më të rëndësishme të jetës së një njeriu për të përcaktuar atë që ata do të jenë më pas.

- Advertisement -

“Është shumë e vështirë të bëjmë analizën se kush e ka fajin, por ne kemi arritur te kapja peng e jetës së njerëzve. Pasoja është shumë e fortë te foshnjat te vajza e parë dhe te foshnja e dytë. Pasoja më e rëndë janë fëmijët. Dy janë fazat më të rëndësishme në jetë 0-3 vjeç dhe 3-6 vjeç dhe të dy fëmijët e Dianës janë në këtë moshë. Me imponim apo pa imponim gjithë emocionet që ti ke, energjinë që t’i ke e transmeton te bebja, edhe kur i jep qumësht edhe kur e mban pranë i krijon atij në mënyrë të pavetëdishme pasiguri, të cilat reflektohen në jetën më vonë të foshnjës”, tha Malaj.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

TË FUNDIT

U kapën me 760 kg kokainë, arrestohen 21 persona në Itali, mes tyre shqiptari    

Një shqiptar është arrestuar në Itali, pasi akuzohet se është pjesë e një grupi kriminal të trafikut të drogës. Mediat italiane bëjnë me dije se...

Gjakftohtë dhe e armatosur ‘deri në dhëmb’, momenti kur 28-vjeçarja sulmon shkollën

Mediat amerikane kanë publikuar pamjet nga sulmi me armë zjarri që ndodhi ditën e hënë në një shkollë në Nashville. Në video shihet autorja e...

Aktivisti: 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat, 4 milionë nga vendparkimet

Aktivisti Rigels Xhemollari tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se 6 milionë euro në vit mblidhen nga gjobat për parkime të gabuara...

Të ndërtohet metroja, Lana të bëhet korsi emergjence, propozon eksperti

Mamir Hodo, ekspert për sigurinë rrugore tha për “Good morning Albanians” në Euronews Albania se është e rëndësishme të ndërtohet një metro në kryeqytet. Sipas tij...

Taksisti: Kemi mbi 30 procese gjyqësore me qytetarët që na zënë vendet e parkimit

Taksisti Xhevit Bara është shprehur se parkimi në Tiranë është një problem shumë i vështirë për t’u zgjidhur. I ftuar në emisionin “Good Morning Albanians”...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×