Revolta e avokates: Nënës lehonë i ka ikur gjiri, kush do e dëmshpërblejë

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Avokatja Ines Xhelili reagoi e revoltuar sa i takon rastit të nënës lehonë e cila u nda nga fëmija 8-ditësh për t’u burgosur dhe tashmë është e lirë, por pa qumësht gjiri.

Për “Revieë” në Euronews Albania, Xhelili tha se ky dëm është i pariparueshëm.

“Ne duhet t’i ofrohemi Dianës dhe çdo gruaje tjetër që e gjen me vend që të kërkojë ndihmë këto ditë nëse i dëgjon këto debate që t’i shkojë deri në fund këtyre çështjeve, të fëmijës 1, po këtë dëmshpërblimin që ajo ka humbur qumështin e gjirit dhe nuk ushqen dot fëmijën,” – u shpreh Xhelili.

- Advertisement -

Ajo sqaroi se organizatat mund ta ndihmojnë në këtë aspekt duke ofruar mbrojtje ligjore dhe mbështetje psikologjike falas, por është shteti që duhet ta ndihmojë më tej.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Zelensky akuza Rusisë: Po mbani ‘peng’ centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se trupat ruse po e mbanin “peng” uzinën bërthamore të Zaporizhzhia dhe siguria e saj nuk mund të garantohej...

Në fokus goditja e krimit, Rrumbullaku pret në zyrë delegacionin nga Kosova

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku priti në një takim këtë të martë, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Kolonel...

Rama: Sportistët elitarë mbështeten financiarisht si në nivelin e parë europian

Sot janë nderuar 7 sportistë shqiptarë, kampionë bote dhe Europe, që kanë përfaqësuar vendin në peshëngritje, ski, mundje, boks, bilardo e bodybuilding. Në fjalën e...

TË FUNDIT

Zelensky akuza Rusisë: Po mbani ‘peng’ centralin bërthamor të Zaporizhzhia

Presidenti i Ukrainës, Volodymyr Zelensky tha se trupat ruse po e mbanin “peng” uzinën bërthamore të Zaporizhzhia dhe siguria e saj nuk mund të garantohej...

Në fokus goditja e krimit, Rrumbullaku pret në zyrë delegacionin nga Kosova

Drejtori i Përgjithshëm i Policisë së Shtetit, Muhamet Rrumbullaku priti në një takim këtë të martë, Drejtorin e Përgjithshëm të Policisë së Kosovës, Kolonel...

Rama: Sportistët elitarë mbështeten financiarisht si në nivelin e parë europian

Sot janë nderuar 7 sportistë shqiptarë, kampionë bote dhe Europe, që kanë përfaqësuar vendin në peshëngritje, ski, mundje, boks, bilardo e bodybuilding. Në fjalën e...

“Kemi sfida”, Kushi: Do të ndërtojmë dhe tre stadiume, përfitimet që sjellin

Ditën e sotme  janë nderuar 7 sportistët e talentuar shqiptarë, kampionë bote dhe Europe të cilët kanë përfaqësuar Shqipërinë me dinjitet të lartë në...

Zbardhet lista e kandidatëve të Partisë Demokratike për këshilltarë në Tiranë

Është zbardhur lista e kandidatëve për këshilltarë bashkiak në Tiranë, nga ana e Partisë Demokratike me kryetar të komanduar Enkelejd Alibeajn. Lista e Partisë Demokratike...


Sondazh

A jeni dakord për rihapjen e basteve sportive sipas kushteve të reja online të qeverisë?
×