English

“Lista e zezë” e përgjimeve të SKY ECC| Gazetarja: Dumani i dërgoi emra Rrumbullakut

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetarja Anduena Llabani tha në “Now me Erla Mëhilli” se emra të zyrtarëve të lartë të policisë së shtetit janë në listën që kreu i SPAk, Altin Duymani ia ka dërguar drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullakut.

- Advertisement -

Sipas saj nga përgjimet e kryera duket se rol më të rëndësishëm në krime kanë punonjësit e policisë se vetë personazhet e krimit.

“Nuk po kuptohej më ku fillon roli i policit dhe ku mbaron roli i kriminelit. Kjo pasi punonjësit e policisë të lidhur me krimin po del më i rëndësishëm se vetë ata që e kanë këtë punë.

Në 24 orët e fundit, një letër me emra të posaçëm e të përveçëm i është drejtuar drejtorit të Përgjithshëm të Policisë së Shtetit Muhamet Rrumbullakut, ku Altin Dumani i ka vënë në dispozicion listën e personazheve të cilët janë provuar, në listë ka emra nga kupola e drejtorisë, shefa komisariatesh, kjo është një listë me emrat e personave që tashmë e kanë provuar faktin që janë përfshirë dhe janë inkriminuar në ngjarje të ndryshme”,-tha gazetarja.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?