Lita: Ja sa shqiptarë janë sot në burgjet e Evropës për çështjet e drogës

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari Lavdrim Lita tregoi në “Now me Erla Mëhillin” numrin e shqiptarëve të dënuar në burgjet e Evropës për çështjet e drogës.

“Ka dhe një alergji ndaj organizatave shqiptare që punojnë në Itali, në Belgjikë, në Holandë dhe shpeshherë shqiptarët dekonspirohen, bashkëpunojnë me mafien lokale dhe dekonspirohen gjatë rrugës për t’iu prishur grupin,” – u shpreh ai.

Gazetari tha se në Itali janë rreth 3 mijë shqiptarë në burg për drogë, në Britaninë e Madhe kanë qenë 500 shqiptarë në burg në 2017-tën për drogë dhe sot janë mbi 3 mijë.

- Advertisement -

“Në burgjet në gjithë Evropën janë mbi 7 mijë shqiptarë të cilët janë në burgje për shkak të dekonspirimit,” – shtoi Lita.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

TË FUNDIT

Kryeqyteti i Arabisë Saudite zgjidhet si organizator për Ekspozitën Botërore 2030

Kryeqyteti i Arabisë Saudite, Riadi, u zgjodh të martën për të pritur Ekspozitën Botërore 2030 pas ofertës së saj që u fokusua në formimin...

Kapen ‘skifterët’ shqiptarë në Spanjë, sekuestrohen 10 mije euro, 6 të arrestuar

6 shqiptarë janë arrestuar në Spanjë si të dyshuar të përfshirë në një organizatë kriminale. Mediat e huaja bëjnë me dije arrestimet u kryen në...

Festimet për 29 Nëntorin, përkujtohen të rënët në luftë në Durrës

Një ceremoni përkujtimore për të rënët në luftë u mbajt paraditen e sotme në Durrës, në Mauzoleumin e Dëshmorëve, në kuadër të festimeve për...

Ministri Balla feston 28-29 Nëntorin në Londër: Historia jonë na bën krenar

Ministri i Brendshëm Taulant Balla, gjatë qëndrimit në Londër ku po zhvillon një vizitë zyrtare, festoi së bashku me një komunitet shqiptarësh, përfaqësues të...

Drejtori i CIA-s shkon në Katar, bisedime mbi luftën Hamas-Izrael dhe pengjet

Presidenti amerikan Joe Biden ka dërguar një nga zyrtarët e tij më të besuar dhe me ndikim në Lindjen e Mesme me shpresën për...


 
Sondazh

A e mbështesni marëveshjen e Shqipërisë me Italinë për ardhjen e emigrantëve?
×