English

Luarasi: Ka familje të pasura ekstremisht të dhunshme

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Pedagogia Iris Luarasi është shprehur se gjendja ekonomike nuk ndikon në marrëdhënien në çift.

- Advertisement -

Teksa ka komentuat sondazhin e “Barometrit” në Euronews Albania, ajo tha se ka familje shumë të pasura por që janë të dhunshme.

Ajo bëri krahasimin me familjet e varfra duke thënë se këto të fundit jetojnë në harmoni pavarësisht gjendjes ekonomike.

“Unë mendoj se nuk ka lidhje gjendja ekonomike. Nga eksperienca që kam domethënë duke punuar me gratë e dhunuara, e kupton se nuk ka lidhje shumë pasuria dhe gjendja ekonomike nëse ti je viktimë e dhunës në familje. Tek marrëdhënia me partnerin nuk ndikon shumë pasuria. Ke familje që janë të dhunshme dhe janë ekstremisht të pasura dhe që bëjnë dhunë akoma më tepër se familje shumëtë varfra që jetojnë në harmoni dhe e duan njëri-tjetrin”- tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?