“Marrëveshje finale me Serbinë”, Maliqi: Jemi të lodhur nga tensionet në veri

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Analistja Afërdita Maliqi u shpreh në një intervistë për Euronews Albania se duhet një marrëveshje finale me Serbinë, pasi qytetarët kosovarë janë lodhur nga situata dhe tensionet e krijuara në veri të Mitrovicës.

Maliqi nënvizoi se pritet të këtë sërish trazira në veri të vendit, pasi situata atje nuk është e qetë.

“Unë e kam parashikuar që do të ketë trazira në momentin kur janë tërhequr policia dhe organet në veri të vendit. Situata në çdo moment mund të tensionohet. Situata nuk është e qetë dhe nuk është e mirë. Është investuar shumë nga organet në Kosovë dhe ndërkombëtarët që të serbët në veri të Kosovës të integrohen.

- Advertisement -

Ata që monitorohen nga Beogradi janë në gjendje kurdo. Jemi lodhur si popull ne me trazira. Të gjithë e dimë se çështja në veri është çështje politike. Jemi lodhur nga veriu duhet të zgjidhet njëherë e mirë çështja me Serbinë. Na duhet një marrëveshje finale me Serbinë”, u shpreh ajo.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

TË FUNDIT

Senatorët: Kosova dhe Serbia të ulin tensionet, rrezikohen marrëdhëniet me SHBA

Një grup senatorësh amerikanë të udhëhequr nga senatorja Jeanne Shaheen, thanë të mërkurën se kryeministri i Kosovës Albin Kurti dhe presidenti i Serbisë Aleksandar...

Deputeti i PD: Po më akuzojnë se dua të çoj partinë te Berisha, por ja e vërteta

Deputeti i Partisë Demokratike Lefter Gështenja tha në emisionin Now në Euronews Albania se PD duhet të ndahet një herë e mirë nga modeli...

Kreshnik Spahiu shpjegon përplasjet në PD: Kanë nisur ethet për…

Juristi Kreshnik Spahiu tha në “Now me Erla Mëhillin” se tashmë kanë nisur ethet për të qenë deputet brenda Partisë Demokratike. Ai u shpreh se...

Gaba përplaset me deputetin: S’mund të kërkosh analizë, hanit kokoshka në fushatë

“Nuk mund të kërkojnë analizë ata që deri dje kanë ngrënë kokoshka”. Kjo deklaratë e anëtarit të kryesisë së PD, Gentjan Gaba solli përplasje mes...

Spahiu ironizon demokratët: Kur fliste Selami ju qeshnit që t’ju shihte kryetari

Juristi Kreshnik Spahiu ka ironizuar demokratët duke iu rikujtuar se kur fliste Eduard Selami, ata qeshnin për t’i rënë në sy kryetarit. “Sot Partia Demokratike...
Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×