English

“Martesa nuk është institucion qejfi”/ Baçi: Ndryshe nuk do thoshim të trashëgohesh

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Në të gjithë sondazhin mbi tolerancën e qytetarëve për të pranuar komunitetin LGBT, një nga pikat më të ndjeshme të pyetësorit është dakordësia e tyre për të drejtën e personave të të njëjtin seks të martohen ligjërisht.

- Advertisement -

Një moment në fakt që gjithmonë ka ngjallur debat në opinionin publik.

Këtë herë në sondazhin e “Barometrit”, ata që i janë përgjigjur kësaj pyetjeje, janë të ndarë në shumicë që nuk është dakord dhe një përqindje shumë e vogël që janë përgjigjur po.

Analisti Agim Baçi i ftuar në emisionin “Barometri” është shprehur se martesa nuk është një institucion qejfi, është për të vazhduar jetën dhe për të lënë trashgimtarë.
mes tjerash ai theksoi se çdo person ka përgjegjësinë e tij për këtë botë.

“Martesa nuk është një institucion qejfi, është për të vazhduar jetën, siç e marrin gjyshërit nga prindërit, e vazhdojnë më tutje. Kemi një lloj përgjegjësi për këtë botë. Si do ngelin shtatzënë dy burra.”-tha ai.

LEXONI GJITHASHTU: 

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×