English

Maturanti nga Shkodra krijon një dron, Hoti: Nuk më është ofruar mbështetje

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Maturanti i ekselencës nga Shkodra, Igzon Hoti ka një talent në ndërtimin e dronëve.

- Advertisement -

Edhe pse ka krijuar 3 mjete të tilla fluturuese, ai thotë se nuk i është ofruar mbështetje për krijimet e tij, ndaj dhe të ardhmen e sheh jashtë Shqipërisë.

18-vjeçari i ka mahnitur të gjithë me shpikjen e tij të sofistikuar.

Ndonëse është një nxënës i ekselencës dhe ka krijuar tre prototipe mjetesh fluturuese, asnjë ndihmë nuk i është ofruar nga autoritetet lokale, prandaj shpresën e ka që në të ardhmen, të gjejë një sponsor për ta mbështetur.

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?