Mbi 6 orë seanca për Dakon, gazetari: Ja dy masat e sigurisë që ndryshuan

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Gazetari i Euronews Albania, Eni Ferhati raportoi se seanca për Vangjush Dakon zgjati më shumë se 6 orë.

Gjykata e Posaçme, konkretisht gjyqtari Erion Bani ka lënë në fuqi vendimin që më herët kishte marrë vetë ai më datë 6 qershor, atë të arrestit me burg për ish-kryebashkiakun Dako.

“Gjatë seancës Dako ka mbajtur një qëndrim mohues lidhur me dy akuzat për shpërdorim detyre që ka ngritur SPAK ndaj tij për dy episode, për një pallat për të cilin është zbardhur me vonesë leja e ndërtimit, por dhe për një procedurë tenderimi,” – u shpreh Ferhati.

- Advertisement -

Gazetari shtoi se ka pasur dy masa që janë ndryshuar nga ato parapraket, ajo për Adrian Bulku nga arrest me burg është vendosur masa e sigurisë arrest në shtëpi dhe për Diana Dede nga arrest shtëpie është vendosur masa e detyrimit të paraqitjes.

Gazetari solli gjithashtu në vëmendje se janë 10 persona me masë sigurie, 3 prej të cilëve janë ende në kërkim.

 

LEXONI GJITHASHTU:


LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

BDI konfirmon Talat Xhaferrin për kryeministër të RMV

Më 28 janar, Maqedonia e Veriut do të ketë qeveri teknike dhe kryeministër shqiptar. BDI, sipas ministrit të Jashtëm Bujar Osmani ka vendosur që këtë...

1 pikë në 5 javë kampionat, Tottenham dështon në derbi

Një nisje sezoni perfekte, por dalëngadalë Tottenham i Postecoglu ka lëshuar terren duke zbritur me 5 pozicione në tabelë. Vetëm 1 pikë në 5...

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

TË FUNDIT

BDI konfirmon Talat Xhaferrin për kryeministër të RMV

Më 28 janar, Maqedonia e Veriut do të ketë qeveri teknike dhe kryeministër shqiptar. BDI, sipas ministrit të Jashtëm Bujar Osmani ka vendosur që këtë...

1 pikë në 5 javë kampionat, Tottenham dështon në derbi

Një nisje sezoni perfekte, por dalëngadalë Tottenham i Postecoglu ka lëshuar terren duke zbritur me 5 pozicione në tabelë. Vetëm 1 pikë në 5...

“Bisedova me Mira Muratin”- Rama: Përafrimi i legjislacionit me BE bëhet me ChatGPT

Kryeministri Edi Rama tregoi gjatë fjalës së tij në Kongresin e Partisë Socialiste se si legjislacioni me BE do të bëhet në sajë të...

“Negociatat”/Rama: S’tërhiqemi për çështjen “Beleri” edhe sikur Greqia të vërë veton

Kryeministri Edi Rama u shpreh se Shqipëria nuk do të ndryshojë qëndrim për çështjen e arrestimit të kryebashkiakut të zgjedhur të Himarës, Fredi Belerit,...

Të shtëna me armë zjarri në Shkodër, plagoset një person

Një plagosje me armë zjarri ka ndodhur pasditen e kësaj të premteje në fshatin Guci të Shkodrës. Nga informacionet paraprake bëhet me dije se i...


 
Sondazh

A mendoni se Serbia mund të provokojë sërish konflikt në Kosovë?
×