English

“Me fat që është gjallë”, adoleshenti në SHBA i shpëtoi rënies nga 120 metra lartësi

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Një adoleshent në shtetin e Uashingtonit i ka mbijetuar një rënie prej 120 metrash në anën e një kanioni me vetëm “lëndime minimale”.

- Advertisement -

Ai u shpëtua në një “operacion të sigurt dhe të suksesshëm”, shtuan oficerët në postimin e tyre në Facebook të fundjavës. Ata postuan imazhe të misionit, gjatë të cilit ekipi përdori një parzmore jashtë urës së afërt të çelikut të lartë.

Shërbimi lokal i zjarrfikësve raportoi se personi i përfshirë ishte 19 vjeç dhe “tepër me fat” që ishte gjallë.

Adoleshenti, identiteti i të cilit nuk është bërë publik, thuhet se ka qenë duke ecur kur ka rënë.

“Ai po ecte në anë të kanionit që e përdorin shumë njerëz dhe është bërë një shteg,” tha Matthew Wealander, shefi i zjarrfikësve. “Dhe (ai) përfundoi deri në fund në lumë, duke rrëshqitur,” u tha Wealander gazetarëve në vend.

Adoleshenti u dërgua në spital për vlerësim, raportoi NBC News.

Autoritetet u kanë kujtuar njerëzve që të mos ecin në këtë zonë, të cilën ata e përshkruajnë si të rrezikshme për këmbësorët dhe shpëtimtarët. Disa njerëz vdesin atje çdo vit, dhe disa vetëvrasje raportohen gjithashtu në zonë.

“Ne u kemi thënë njerëzve që të qëndrojnë larg këtyre shtigjeve sepse janë të rrezikshme, por njerëzit ose nuk i kanë parë shenjat paralajmëruese ose po e shpërfillin atë,” sipas një oficeri policie të përfshirë në shpëtim.

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Euro 2024| A mendoni se Shqipëria do të mund ta kalojë grupin e “ferrit” në kampionatin Evropian?