“Më jep llogari si kryenegociator”, Kadia-Shabanit: Mos u merr me Google se le nam

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Endri Shabani, kryetar i Nismës Thurje i kërkoi llogari Besard Kadias, zv.ministrit të Ekonomisë sa i takon portit të Durrësit me argumentin se 40% e të ardhurave të tij shkojnë për rrogën e Kadias.

“Ti je zyrtar publik dhe ti si zyrtar publik duhet të më japësh llogari këtu. Unë lexoj që kjo kompania që ti bashkëpunon është e proceduar penalisht në Pakistan, në Indi dhe në Kroaci. A mund të më japësh llogari ti këtu si zyrtar publik, si kryenegociatori me këtë kompani?” – tha Shabani në “Now me Erla Mëhillin”.

Ndërkohë Kadia pati një përgjigje të thjeshtë për situatën.

- Advertisement -

“Po ik o Endri mos u merr me Google se le nam,” – u shpreh ai.

Shabani iu drejtua më pas me argumentin se nga pikëpamja e formimit akademik, Kadia ishte inferior ndaj tij.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

TË FUNDIT

Primaret, Luçiano Boçi shpallet fitues në Elbasan

Ka përfunduar numërimi i votave për primaret në Elbasan. Burime bëjnë me dije se gjithsej kanë votuar 2183 persona, nga të cilët 2168 kanë votuar...

Ben Andoni: Berisha po e përdor protestën për marketing

Analisti Ben Andoni është shprehur se kreu i PD-së Sali Berisha po e përdor protestën e 6 dhjetorit si marketing. Në një intervistë për Euronews...

‘Vuçiç bojkoton samitin’, si e komenton ish-ministrja Etilda Gjonaj

Ish-ministrja Etilda Gjonaj, ka komentuar refuzimin e presidentit serb Aleksandër Vuçiç në Samitin BE-Ballkan Perëndimor më 6 dhjetor. Në një intervistë për Euronews Albania, ajo...

Primaret, dalin fituesit në Shijak, Kolonjë, Pogradec e Devoll

Në Shijak është mbyllur numërimi i votave të primareve. Kandidati fitues nga primaret është Rezeart Tusha me 333 vota, ndërsa Astrit Hoxha në vend të...

’’Mmic’’ sjell Baldwin në Tiranë, një histori e trilluar mbi të vërtetën

Aktorët Natalia Sanchez dhe Wiliam Baldwin kanë vizituar Shqipërinë si pjesë e kastit të filmit "My mother is a Cosmonaut". Një histori e trilluar, me një zanafillë të vërtete nga regjisori Andi Deliana. ‘’My...Sondazh

Përmbytjet, a mendoni se duhet të shpallet Gjendja e Fatkeqësisë Natyrore?
×