English

Me kapuça dhe maska, “grupi i zjarrit” që po sulmon me molotov Kryeministrinë

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Protestues të opozitës kanë sulmuar sërish me molotov Kryeministrinë gjatë kohës që kreu i PD po mban fjalimin e tij të gjatë.

- Advertisement -

Euronews Albania ka siguruar pamjen e disa prej personave që kanë qëlluar me bomba molotov drejt Kryeministrisë.

Ata shihen të maskuar me maska dhe kapuça të zinj, ndërsa në pjesën e parme të trupit mbajnë çanta të mbushura me shumë gjasa me bomba molotovi.

Sulmi me molotov ndaj godinës së qeverisë ndodhi intensivisht gjatë 5 minutave të para kur Berisha mori fjalën në protestë përmes një video-lidhjeje me “Zoom”.

Flakët e zjarrit u shuan menjëherë nga shërbimet e policisë të cilat qëndrojnë në gatishmëri.

Situata u normalizua brenda disa minutash. Sulmi me molotov u ndal nga protestuesit dhe nuk pati tentative të tjera prej tyre për të hequr gardhin metalik mbrojtës të vendosur nga forcat e rendit

 

LEXONI GJITHASHTU:

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

spot_img

TË FUNDIT

spot_img

Sondazh

Kush mendoni se ishte fituesi i debatit të parë presidencial në SHBA?