“Më thoshte i ke kopila”- Rrëfimi prekës i gruas: Burri më vrau vajzën

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Personazhi i “Real People” në Euronews Albania këtë javë quhet Shaqe Balliu. Ajo rrëfeu në një intervistë me Flor Gjinin dhimbjet që ka kaluar gjatë jetës së saj dhe vuajtjeve me një burrë që e dhunonte vazhdimisht.

Ajo tregoi se i shoqi, i cili tashmë është në burg duke vuajtur dënimin e shante gjatë gjithë kohës dhe e akuzonte për marrëdhënie jashtëmartesore. Shaqja sot gëzon tre djem, por rrëfen se një vajzë e ka humbur kur ishte shtatzënë, pikërisht nga dhuna.

“Një fëmijë ma ka vrarë ai, një vajzë. Ma vrau duke më rrahur, s’më duhen kopilat e tu tha, unë isha shtatzënë. Ngela pa dashje shtatzënë më atë vajzë, kam qenë 7 muajshe. Bëra tre fëmijë me të se mos ta afroja, ai ishte pijanec, më thoshte i ke kopila, ke dashnor,” – u shpreh Shaqja.

- Advertisement -

Pasi e dhunonte çdo natë në orët e vona kur kthehej në shtëpi, ai i thyente dhe telefonin në mënyrë që ajo të mos komunikonte me policinë. Kjo është hera e tretë që burri i Shaqes po vuan dënimin për dhunë në familje pas hekurave.

Sipas saj edhe në momentin që do të dalë nga burgu, nuk ka asnjë mundësi që ajo të rikthehet me të, madje më mirë preferon të dalë nga shtëpia edhe pse nuk ka asnjë vend ku të qëndrojë.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

TË FUNDIT

Shpërdoroi fondet për sportin, arrestohet ish-nënkryetari i bashkisë Librazhd

DVP Elbasan/Finalizohet operacioni policor i koduar "Loading", pas 1 muaji hetime me metoda proaktive. Kapet dhe vihet në pranga një shtetas i shpallur në kërkim,...

Emrat| Presidenti Begaj dekreton lirimet dhe emërimet e ambasadorëve

Presidenti i Republikës, Bajram Begaj me propozim të Kryeministrit, ka dekretuar lirimet e 3 ambasadorëve dhe emërimet e 5 të tjerëve. Emrat e ambasadorëve të...

Dodit vizitë në Moskë në tetor: Putin është miku im më mirë, jam krenar që…

Kreu i serbëve të Bosnje Hercegovinës, Millorad Dodik ka deklaruar se në muajin tetor do të udhëtojë drejt Rusisë për të zhvilluar takime me...

Më shumë se gjysma e popullsisë së Karabakut largohet për në Armeni

Më shumë se 65 mijë armenë kanë ikur prej Nagorno-Karabakut për në Armeni, ka thënë të enjten Jerevani, teksa vazhdon eksodi në këtë rajon...

Kryesia e Partisë Demokratike përjashton 11 deputetë (Emrat)

Partia Demokratike ka njoftuar Kryesinë e Kuvendit në lidhje me listën përbërëse të deputetëve të saj. Në listën e përditësuar vihet re mungesa e 11...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×