English

Medalje e artë për Shqipërinë, Abakarov triumfon në Hungari

KOMENTE

SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Hungaria ishte suksesi i radhës për mundësin çeçen që mbron flamurin kuqezi. Zelimkhan Abakarov ka regjistruar një tjetër medalje të artë, duke mposhtur në finalen e kompeticionit, mundësin kazak Dastanbek. Përballja u mbyll në shifrat 4-1, me Abakarov që mbyll kështu me sukses turneun, në peshën deri 61kg.

- Advertisement -

Turneu ishte vërtet interesant, me Abakarov që mposhti në gjysmëfinale Vladimir Kudrin nga Kazakistani, ndërsa mbylli me sukses dhe sfidën ndaj Dastanbek, duke dominuar në tapet.

Kjo nuk është hera e parë që Abakarov ngre lart flamurin shqiptar, pasi mundësi me origjinë çeçene ka fituar të tjera medalje për Shqipërinë pak kohë më parë. Në kompeticionin  e zhvilluar në Hungari, sukses regjistroi dhe Islam Dudaev që siguroi medaljen e bronxtë.

LEAVE A REPLY

Please enter your comment!
Please enter your name here

Etiketimet

TË FUNDIT

Sondazh

Altin Dumani paraqiti raportin e Prokurorisë së Posaçme, si e vlerësoni punën e SPAK për vitin 2023?
×