Mediat e huaja shkruajnë për protestën e opozitës, por edhe për ndarjen brenda PD

KOMENTE


SHPERNDAJE
ARTIKULLIN

Text sizeAa Aa

Protesta e opozitës është pasqyruar edhe në dy agjencitë ndërkombëtare të medias, Associated Press dhe Reuters.

Mediat e huaja raportojnë për akuzat e opozitës ndaj qeverisë Rama, por edhe për faktin se Partia Demokratike nuk ishte e plotë, për shkak të shpalljes non grata të liderit të saj, Sali Berisha.

Agjencia e lajmeve Reuters, në titullin e saj ka cilësuar se opozita ka protestuar kundër varfërisë dhe korrupsionit.

- Advertisement -

E ndërsa Associated Press ka vënë në dukje akuzat e opozitës kundrejt kryeministrit Rama për çështjen McGonigal. Gjithsesi nuk lë pa theksuar se opozita nuk ishte e plotë në protestën e të shtunës, kjo për shkak të ndarjes brenda Partisë Demokratike.

Mediat e huaja nuk kanë kaluar pa përmendur edhe incidentin me  tymuese të hedhura nga protestuesit përpara kryeministrisë, ku gjendeshin forcat e policisë.

Shkrimin e tij Digital Journal e ka nisur me thirrjen nga opozita dhe mbështetësit e saj, për dorëheqje të Edi Ramës nën argumentin e korrupsionit dhe zhytjes së vendit në varfëri.

Edhe Washington Post ka ripublikuar raportimin e bërë më parë nga Associated Press.

 

LEXONI GJITHASHTU:

 

LINI NJE KOMENT

Please enter your comment!
Please enter your name here


Etiketimet

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

TË FUNDIT

Autoblinda, eksploziv dhe municion luftarak, ekspozohen armët e gjetura në Banjskë

Policia e Kosovës ka ekspozuar për mediat armatimin e gjetur në manastirin e Basnjkës, ku terroristët serbë u fshehën pas sulmit ndaj policisë së...

Daçiç: Serbët në Kosovë të qëndrojnë të qetë, do bëjmë gjithçka për ruajtjen e paqes

Shefi i diplomacisë Ivica Daçiç tha sot se Serbia duhet të ketë kujdes nga të gjitha provokimet dhe se, serbët në Kosovë duhet të...

FOTO| Përfshihet nga flakët kamioni në autostradën Fier-Vlorë

Një kamion ka marrë flakë këtë të hënë në autostradën Fier-Vlorë. Sipas pamjeve të siguruara nga Euroenës Albania kamioni duket teksa digjet në anë të...

“Serbia kërkon të ndezë luftë guerile”, Bido: Policia reagoi profesionalisht

Drejtori i përgjithshëm i arkivave, Ardit Bido ishte i ftuar në Euronews Albania ku ka folur për sulmin e ndodhur mëngjesin e së dielës...

Rikthehet Broja, dëmtohen Cikalleshi e Ismajli. Sylvinho vijon survejimet

Nga Aston Vila, tek po e njëjta skuadër, Armando Brojës i janë dashur 278 ditë kohë për rikuperimin e plotë, ndërsa të dielën u...

Sondazh

Si i vlerësoni qëndrimet e kryeministrit Kurti për situatën në veri të Kosovës? Kush ka të drejtë?
×